O pompach wody Metelli

Firma Metelli powstała w 1962 roku we Włoszech, jednak dopiero w 1970 roku rozpoczęła produkcję pierwszym części samochodowych, a dokładnie elementów silników samochodowych. Obecnie produkty Metelli dystrybuowane są w krajach Europy, Afryki, Azji, Ameryki i Oceanii.
 

Wśród produktów Metelli znajdziemy wysokiej jakości komponenty silnika, elementy układu hamulcowego, przenoszenia napędu oraz pompy wody, cieszące się szczególną popularności i zaufaniem ze strony klientów. Pompa wody to jeden z najważniejszych elementów układu chłodzenia, którego podstawową funkcją jest odbieranie nadmiaru ciepła i oddawanie go do otoczenia. Pompa wody wymusza ciągły obieg płynu w układzie chłodzenia pompując czynnik chłodzący, który przepływa przez silnik, chłodnicę i nagrzewnicę. Pompa wody to element, który narażony jest na pracę pod bardzo dużym obciążeniem. Warto więc wybierać produkty bezpieczne – takie jak części Metelli.

 

Pompy wody Metelli przechodzą rygorystyczne testy wytrzymałościowe w ekstremalnych warunkach. Dostępne są również w zestawach z paskiem rozrządu. Pompy wody Metelli skonstruowane są w sposób sprzyjający optymalnemu przepływowi, z wykorzystaniem starannie wyselekcjonowanych materiałów i surowców. Stanowią one gwarancję szczelności i zredukowania możliwości wycieku do minimum. Zapewniają maksymalną niezawodność przez cały okres eksploatacji.