Jedną z grup produktów marki Dayco są paski rozrządu. Szacuje się, że w Europie ponad 100 mln pojazdów napędzanych jest przez pasek rozrządu. Ze względu na swoją funkcjonalność, wagę, działanie, efektywność i cenę paski rozrządu zastąpiły na przestrzeni lat łańcuchy w silnikach z górnym wałkiem rozrządu. Zadaniem paska rozrządu jest przeniesienie napędu z wału korbowego na wałki rozrządy, które wprawiają w ruch popychacze i zawory.

 

Zerwanie paska rozrządu może być przyczyną zderzania się tłoków, pogięcia i uszkodzenia trzonków zaworów i uszkodzenia prowadnic. Wymieniając więc pasek rozrządu na nowy warto wybrać produkt cieszący się dobrymi opiniami, sprawdzonego producenta – takiego jak Dayco.

 

Paski rozrządu Dayco dostępne są w różnych wersjach i konfiguracjach:

 

Paski rozrządu Dayco – wykorzystywane i dostosowane do pracy w silnikach wysokoprężnych i benzynowych, w samochodach osobowych i dostawczych. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i najnowocześniejszych technologii przyczynia się do możliwości produkcji pasków o różnych strukturach i profilach zębów, będących w stanie sprostać wymaganiom dyktowanym osiągami nowoczesnych silników. Paski te redukują poziom hałasu, odporne są na ścierane i zapewniają długą trwałość.

 

Paski rozrządu Dayco HIT – wykonane z nowoczesnych materiałów oraz wyposażone w specjalną powłokę PTFE, w połączeniu z tkaniną pokrywającą zęby zapewniają precyzyjne i stałe sprzężenie różnych elementów układu napędowego, również w trudnych warunkach. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala zwiększyć wytrzymałość paska na zużycie, wywołane zazębianiem się z kołami pasowymi oraz zredukować tarcie boczne spowodowane zetknięciem się boku paska z kołnierzem koła pasowego. Pasek rozrządu HIT dostępny jest osobno, w zestawie oraz wraz z pompą wody.

 

Zestawy pasków rozrządu Dayco TB SET – linia produktów TB SET stworzona została z myślą o silnikach z paskiem rozrządu, sterującym wałkiem pośrednim lub pompą wtryskową. Opracowane w celu pokrycia szerokiej gamy zastosowań, kompatybilnych z rozwiązaniami producentów samochodów.

 

Zestawy pasków rozrządu Dayco z pompą wody – w wielu pojazdach pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu, który kontroluje i wpływa na jakość jej pracy. Wybór produktów jednej marki – Dayco to strzał w dziesiątkę i gwarancja bezpiecznej pracy układu.

 

Zestawy rozrządu Dayco – wymogi jakościowe spowodowały konieczność wymiany całego zestawu, czyli układu rozrządu, pozwalając mechanikom na zapewnienie maksymalnej niezawodności naprawy. Wśród zestawów znajdziemy: 

KTB – zestaw sterowania rozrządem,
KTBWP – zestaw sterowania rozrządem wraz z pompą wody,
KPV – zestaw sterowania urządzeniami pomocniczymi.

 

Zestawy te oprócz kompletnego systemu, zapewniają doskonałe dopasowanie techniczne komponentów, gwarantując maksymalną jakość. Bez względu, który produkt Dayco wybierzesz, zyskujesz gwarancję doskonałej pracy.

 

O Dayco

Dayco jest światowym liderem produkcji części układu przekazywania mocy w zakresie oryginalnego wyposażenia samochodów. Części Dayco wykorzystywane są w produkcji pojazdów takich marek jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Ferrari, Fiat, Ford, Mitsubishi, Nissan, Renault, Toyota, Volkswagen oraz Volvo. Natomiast na rynku części zamiennych misją Dayco jest dostarczanie oraz nieustanne uaktualnianie gamy najwyższej jakości podzespołów o oryginalnej jakości lub ...

Czytaj więcej o DAYCO