O klockach hamulcowych Girling

Klocki hamulcowe Girling charakteryzują się tym, że są projektowane w taki sposób, aby ich parametry były zgodne z fabrycznymi częściami, które montowane są w nowych samochodach opuszczających fabrykę. Girling zwraca szczególną uwagę na wysoką jakość materiałów, z których wykonane są klocki hamulcowe ze względu na ekologię, ochronę tarcz hamulcowych i redukcję pisków. Części te pokrywane są warstwą specjalnego lakieru, który ma właściwości antykorozyjne, a także zapewnia wytrzymałe połączenie elementu ciernego i metalowej płytki klocka.

 

Dzięki zaawansowanym, innowacyjnym procesom stosowanym podczas produkcji klocków hamulcowych Girling zminimalizowane jest zjawisko tzw. „fadingu” pojawiającego się przy wysokich temperaturach. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest trzymanie nogi na hamulcu na długim odcinku, w wyniku czego temperatura elementów ciernych znacznie wzrasta. Jednym z nowoczesnych rozwiązań zapobiegających temu efektowi jest uwolnienie zbędnych gazów z materiału ciernego. Po wyprodukowaniu, wszystkie zestawy klocków hamulcowych  Girling poddawane są licznym testom sprawdzającym m.in. ich zachowanie w ekstremalnych temperaturach oscylujących w okolicach 1000 stopni Celsjusza lub prawidłowe połączenie warstwy ciernej i metalowej płytki.

 

Innym rozwiązaniem stosowanym przez Girling w produkcji klocków hamulcowych są projektowane w laboratoriach tzw. „shimy” naklejane na metalowe płytki, których zadaniem jest zniwelowanie pisków powstających podczas hamowania, co z kolei najczęściej spowodowane jest drganiami klocka. Wszystkie klocki Girling są zgodne z europejskimi normami ECE R90, które zapewniają wysoką jakość i wydajność klocków hamulcowych sprzedawanych w Europie.

 

O firmie Girling

GIRLING to firma założona około 70 lat temu, specjalizująca się w częściach samochodowych przeznaczonych do układu hamulcowego. Spółka dostarcza swoje produkty na rynek części zamiennych dbając o to, aby spełniały wymagania stawiane przez producentów oryginalnego wyposażenia. Tarcze, klocki i inne elementy hamulcowe tego producenta montowane są w samochodach na całym świecie, a obecność firmy w sportach ...

Szukaj cześci GIRLING