O klockach hamulcowych Breck

Breck to oddział firmy LUMAG powstałej w Budzyniu (województwo wielkopolskie). Od początku swego istnienia przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją materiałów ciernych do samochodów ciężarowych. Zdobywane doświadczenie w zakresie produkcji części hamulcowych oraz zapotrzebowanie na rynku motoryzacyjnym spowodowało, że grupa LUMAG w 2004 roku otworzyła linię produkcyjną Breck. Specjalizuje się ona w dziedzinie klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych. W katalogach tej marki znajduje się około 200 referencji. Z firmą współpracuje 10 tysięcy warsztatów samochodowych, a liczba produkowanych części w ciągu roku oscyluje w okolicach 4 milionów.

 

Klocki hamulcowe Breck zbudowane są z blachy nośnej i materiału ciernego. Elementy te łączy warstwa specjalnego kleju, której głównym zadaniem jest izolacja temperatury. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu tłumione są drgania powstałe podczas jazdy lub hamowania. Części samochodowe Breck cechują się dużą odpornością na wysokie temperatury, działanie wody i korozję za sprawą specjalnej techniki lakierowania farbą proszkową. Dzięki współpracy LUMAG z takimi jednostkami badawczymi jak, np.: TÜV Automotive czy Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej klocki hamulcowe poddawane są licznym testom w różnych warunkach. Mając na uwadze środowisko naturalne produkty tej firmy nie zawierają takich substancji jak rtęć, ołów, kadm. Posiadają one homologację ECE R-90 i spełniają europejskie normy jakości, są więc gwarancją bezpieczeństwa i komfortu jazdy na wysokim poziomie.

 

Klocki hamulcowe i nie tylko

Breck to marka należąca do polskiej firmy Lumag, powstałej w Budzyniu. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie produkcją materiałów ciernych do samochodów ciężarowych. Firma stale jednak się rozwijała, poszerzając ofertę o coraz to nowe produkty, i zyskiwała mocniejsza pozycję na polskim rynku motoryzacyjnym.

W 2004 r. firma zaczęła produkować  klocki hamulcowe do samochodów osobowych pod marką Breck. Od tego ...

Czytaj więcej o BRECK