Filtr powietrza Kager

KagerKager to polska firma założona w 2003 roku, której właścicielem jest firma Fota S.A.. Kager jest producentem części samochodowych przeznaczonych do samochodów osobowych i ciężarowych. Uznawana jest za jedną z najlepiej rozwijających się firm w Europie Środkowej. Pośród szerokiej gamy produktów, znaleźć możemy między innymi znane i cenione przez specjalistów branży motoryzacyjnej filtry samochodowe.


Filtr powietrza montowany jest w celu usprawnienia pracy silnika oraz wszystkich jego komponentów. Jest on jedną z ważniejszych części, znajdujących się w każdym aucie. Jego zadaniem jest filtracja powietrza trafiającego do silnika, które zasysane jest z zewnątrz tworząc mieszankę paliwowo-powietrzną. Powietrze dostające się do filtra zawiera wiele drobnych, często niewidocznych dla ludzkiego oka zanieczyszczeń. Pomimo tego, że z reguły zanieczyszczenia te są wielkości kilku mikrometrów potrafią one wyrządzić wiele szkody. W powietrzu unoszą się nie tylko drobinki kurzu i piasku, ale również sadza i inne drobne zanieczyszczenia. Ich przedostanie się do silnika powodować szybkie zużycie i awarię pracujących elementów takich jak cylindry, tłoki, pierścienie.


Zaawansowane technologicznie media filtracyjne Kager wykazują szczególnie wysoką jakość i trwałość materiałów. Charakteryzują się zwiększoną absorpcją zanieczyszczeń, zapewniając stałą i optymalną wydajność silnika.


Filtr powietrza KagerStosowanie filtrów powietrza Kager to przede wszystkim:
- ochrona w każdych warunkach,
- największy stopień separacji zanieczyszczeń,
- redukcja szumów,
- separacja kropel wody i oleju,
- bezpieczeństwo działania podczas całego okresu użytkowania,
- mocne uszczelnienie,
- najwyższa jakość i niezawodność materiałów.

 

Słowem wstępu o Kager

Polska firma Kager to młode przedsiębiorstwo założone w 2003 roku. W momencie debiutu rynkowego oferta Kager zawierała wyłącznie osłony przegubów. W niedługim czasie do oferty wprowadzono również filtry samochodowe, linki, amortyzatory oraz wiele części układu zawieszenia i układu hamulcowego. Już w 2006 roku firma Kager oferowała 51 linii produktów do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. W tym samym roku polska firma ...

Szukaj cześci KAGER