Filtr powietrza Filtron

FiltronOd czasów powstania firmy w 1982 roku Filtron specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości filtrów samochodowych i do silnikowych urządzeń przemysłowych. Obecnie firma należy do koncernu Affinia Group. Dzięki ponad 30 letniemu doświadczeniu Filtron jest światowej sławy producentem i dostawcą filtrów dla takich marek jak między innymi Volkswagen, Ford, Land Rovera, Jaguar, Mercedes czy Suzuki. Ponad połowa wyrobów firmy eksportowana jest na rynki zagraniczne do Ameryki, Afryki oraz krajów europejskich takich jak Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Rosja, Grecja, Włochy, Portugalia, Czechy, Węgry i Ukraina.


Zadaniem filtrów powietrza jest zatrzymanie unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń takich jak pyły, kurz, sadza oraz szczątki organiczne oraz ochrona przed dostaniem się ich do silnika. Postęp w dziedzinie technologii, materiałów oraz konstrukcji współczesnych filtrów sprawiły, że filtry powietrza Filtron charakteryzują się skutecznością na poziomie 99,9% oraz małymi oporami przepływu, dzięki czemu wydłuża się okres między kolejną wymianą filtra na nowy. Filtry marki Filtron wykazują dużą chłonność nieczystości i wilgoci.


Filtry powietrza powinny być przede wszystkim trwałe i szczelne, dlatego Filtron dba o jakość wykorzystywanych do produkcji materiałów:
-najwyższej jakości włókna celulozowe impregnowane żywicami fenolowymi i akrylowymi,
-domieszki włókien syntetycznych poprawiających jakość filtracji,

-w pełni syntetyczne bibuły filtracyjne pozwalające zatrzymać kilkakrotnie więcej zanieczyszczeń niż te wykonane z tradycyjnych materiałów,
-dwu i trzy warstwowa struktura filtracyjna, pozwalająca stopniowo oczyszczać powietrze z różnej wielkości zanieczyszczeń.


Filtron w swojej linii produkcyjnej oferuje dwa rodzaje filtrów:


1. Okrągłe filtry powietrza Filtron, z wkładem w kształcie pierścienia. Stosowane są coraz rzadziej w nowoczesnych samochodach, ze względu na obecności dodatkowych systemów np. klimatyzacji, które wpływają na ilość wolnego miejsca pod maską. Swoją wydajnością jest równy filtrom panelowym, ze względu na równie wysoką jakość użytych materiałów. Wśród filtrów okrągłych marki Filtron wyróżniamy:


Filtry o specjalnie wzmocnionej konstrukcji
– przeznaczone są dla silników o dużej pojemności i zapotrzebowaniu powietrza.


Filtry z prefiltrem – charakteryzują się dodatkowymi przegrodami filtracyjnymi wykonanymi z włókniny. Wykorzystywane w sytuacjach dużego zapylenia i zanieczyszczenia powietrza np. podczas jazdy drogami nieutwardzonymi.


Filtry z uszczelką wargową
– stosowane w okrągłych filtrach powietrza, gdy plisy przegrody filtracyjnej dodatkowo sklejone są na krawędziach tworząc szczelne kieszenie. Filtry te ze względu na swój rozmiar są również przyjazne środowisku, ponieważ wyróżnia je prostszy sposób utylizacji.


Filtr powietrza Filtron2. Panelowe filtry powietrza Filtron
, montowane są w większości produkowanych samochodach osobowych i dostawczych. Stały się one bardziej popularne niż filtry okrągłe, ze względu na ilość zajmowanego przez nie miejsca. Wśród filtrów panelowych marki Filtron wyróżniamy:


Filtry o specjalnie wzmocnionej konstrukcji 
- przeznaczone są dla silników o dużej pojemności i zapotrzebowaniu powietrza. Do ich produkcji wykorzystane są strużki klejowe, siatki metalowe lub specjalne tworzywa sztuczne. Są one znacznie bardziej odporne na siły działające na filtr.


Filtry z prefiltrem – charakteryzują się dodatkowymi przegrodami filtracyjnymi wykonanymi z włókniny. Wykorzystywane w sytuacjach, gdy ich eksploatacja ma miejsce w warunkach wzmożonego zapylenia.


Filtry wykonane metodą wtrysku – wykonane z włókien syntetycznych zastępujących tradycyjne bibuły filtrujące o wzmocnionej sztywności. Ich chłonność jest znacznie wyższa, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich gabarytów.

 
Filtry powietrza w iParts.pl

Filtr powietrzaFiltr powietrza jest ważnym elementem układu dolotowego silnika, ponieważ zapobiega przedostawaniu się do jednostki napędowej zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Dostarczając tylko czyste powietrze, będące wraz z paliwem ...

Sprawdź Filtr powietrza