Filtr paliwa Filtron

FiltronFiltron działa na rynku od 1982 roku. Wydawać się może, że to stosunkowo krótkie doświadczenie na rynku. Sytuacja wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Filtron jest światowej sławy producentem filtrów samochodowych oraz dostawcą ponad 2300 filtrów dla producentów takich jak: Volkswagen, General Motors, Ford, Land Rovera, Jaguar, Mercedes, Saab, Lotus, Suzuki, Aston Martin. Zaufanie ze strony koncernów samochodowych przemawia na korzyść producenta i daje gwarancję niezawodności oraz jakości produktów.


Zadaniem filtrów paliwa jest zatrzymywanie zanieczyszczeń znajdujących się w benzynie lub oleju napędowym, skutecznie chroniąc elementy układu paliwowego oraz silnik przed uszkodzeniami i szybszym zużyciem. Zdarza się, że paliwa zawierają liczne zanieczyszczenia powstałe w procesie produkcji, transportu, przechowywania lub na skutek przedostania się ich do baku. Kurz, rdza, cząsteczki stałe lub woda powodować mogą wzrost tarcia, zużywając tym samym w przyspieszonym czasie elementy układu paliwowego, wtryskiwacze, pompy oraz inne komponenty silnika.


Filtry paliwa FILTRON produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami, chroniąc silnik Twojego samochodu przed przedostaniem się do niego nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń paliwa. Wykonane są z najlepszych na rynku surowców i materiałów filtracyjnych. Filtrowanie paliwa przez produkty FILTRON odbywa się skutecznie dzięki wykorzystaniu najlepszych bibuł na bazie włókiem celulozowych impregnowanych żywicami fenolowymi lub epoksydowymi z dodatkiem włókiem syntetycznych oraz włókien poliestrowych. Materiały wykorzystane w filtrach paliwa FILTRON przeznaczone do silników Diesla, charakteryzują się dodatkowo wysoką zdolnością separacji zemulgowanej w paliwie wody. Filtry paliwa FILTRON przeznaczone na rynek części zamiennych produkowane są przy użyciu tych samych wysokiej jakości materiałów, linii technologicznych i standardów jak te dostarczane do koncernów samochodowych na pierwsze wyposażenie.


Wśród filtrów paliwa marki FILTRON znajdziemy:


Filtr paliwa FiltronPuszkowe filtry paliwa – stosowane jako filtry dokładnego oczyszczania, doskonale oddzielające wodę z możliwością jej spuszczenia. Filtry puszkowe FILTRON wykonane są z odpornych na korozję i drażliwe działanie paliwa materiałów, chroniąc silnik przed procesem korozji elementów metalowych.


Przewodowe filtry paliwa
– wykorzystywane są one w nowoczesnych i wysoce czułych układach wtrysku paliwa w konkretnych silnikach benzynowych i wysokoprężnych. Przewodowe filtry paliwa FILTRON charakteryzują się dużą skutecznością oczyszczania, jednak mają one ograniczoną chłonność, dlatego też przegrody filtracyjne są w nich powiększone.


Wkłady filtrów paliwa Filtron – wykonane są w nowoczesnej technologii ECO, zaprojektowanej z myślą o środowisku naturalnym. Produkowane są bez użycia części metalowych i zastąpione nowoczesnymi tworzywami sztucznymi, odpornymi na działanie benzyny i oleju napędowego. Przegrody filtracyjne wykonane są z materiałów o zwiększonej sztywności.

 
Filtry paliwa w iParts.pl!

Filtry paliwa montowane w samochodach oczyszczają paliwo z cząstek stałych, które mogą przedostać się do niego w wyniku procesu produkcji, transportu lub magazynowania. Ponadto, oddzielają wodę w postaci ciekłej od tej w postaci skroplonej. Obecne w powietrzu cząstki i woda przedostają się do paliwa poprzez odpowietrznik ...

Sprawdź Filtr paliwa