Filtr paliwa Alco Filter

Alco FilterFirma Alco Filter produkuje filtry dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz ciężkiego sprzętu, co roku aktualizując swój asortyment o ok. 200 nowych typów filtrów. Firma od lat dostarcza swoim odbiorcom i klientom indywidualnym najlepszej jakości filtry samochodowe. Dla firmy priorytetem stało się wytwarzanie zaawansowanych technologicznie produktów, mogących sprostać nawet najbardziej wymagającym silnikom.


Jednym z filtrów znajdującym się każdym samochodzie jest filtr paliwa. Zastanawiacie się jakie są jego właściwości i zastosowanie? Najprościej rzecz ujmując filtr ten odpowiada za dokładne oczyszczanie paliwa ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń powstałych na skutek produkcji lub dostających się do paliwa podczas tankowania. Dostarczenie czystego paliwa jest podstawą prawidłowej pracy silnika. Zanieczyszczenia w przewodzie paliwowym mogą w nieodwracalny sposób zniszczyć elementy przewodu paliwowego np. wtryskiwacze, gaźnik lub pompy paliwa.


Filtry paliwa Alco Filter chronią przed uszkodzeniami powstałymi na skutek tarcia i korozji. Charakteryzują się one  zwiększoną wydajnością i trwałością. Zbudowane są z wkładów najwyższej jakości o zwiększonej sztywności, chłonności oraz odporności na uszkodzenia mechaFiltr paliwa Alconiczne. Wykonane zostały z ekologicznych zamienników metali, elementów plastikowych oraz innych trwałych surowców. Elementy filtracyjne umożliwiają wysoce zaawansowaną absorpcję zanieczyszczeń, dzięki unikalnie formowanym i termicznie obrabianym zakładkom. Ze względu na specjalną, jednolitą budowę i równe warstwy plisów elementu wyłapującego cząstki stałe, filtr gwarantuje bezpieczną pracę nawet podczas jego przeciążenia i zatkania, minimalizując przy tym ryzyko jego rozszczelnienie i wycieku.


Linia produkcyjna filtrów paliwa Alco Filters:
- Filtry paliwa typu SPIN ON
- Wkłady do filtrów Alco

 
Filtry paliwa w iParts.pl!

Filtry paliwa montowane w samochodach oczyszczają paliwo z cząstek stałych, które mogą przedostać się do niego w wyniku procesu produkcji, transportu lub magazynowania. Ponadto, oddzielają wodę w postaci ciekłej od tej w postaci skroplonej. Obecne w powietrzu cząstki i woda przedostają się do paliwa poprzez odpowietrznik ...

Sprawdź Filtr paliwa