Filtr kabinowy Filtron

FiltronFirma Filtron powstała w 1982 r. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości filtrów samochodowych, przeznaczonych również do maszyn przemysłowych. Obecnie firma należy do koncernu Affinia Group. Dzięki ponad 30 letniemu doświadczeniu Filtron jest światowej sławy producentem i dostawcą filtrów dla takich marek jak między innymi Volkswagen, Ford, Land Rover, Jaguar, Mercedes czy Suzuki. Ponad połowa wyrobów firmy eksportowana jest na rynki zagraniczne do Ameryki, Afryki oraz krajów europejskich takich jak Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Rosja, Grecja, Włochy, Portugalia, Czechy, Węgry i Ukraina.


Filtry kabinowe, nazywane również filtrami przeciwpyłkowymi oczyszczają powietrze zasysane bezpośrednio znad drogi do kabiny pojazdu. Filtry te traktowane są jako element chroniący nas przed dostaniem się do naszych płuc szkodliwych zanieczyszczeń. Nie mają one jednak bezpośredniego wpływu na pracę silnika, przez co ich wymiana jest często bagatelizowana przez kierowców. Nieprawidłowa eksploatacja filtrów kabinowych powodować może uczucie otumanienia, katar sienny, alergię i łzawienie, które w bezpośredni sposób wpływają na spadek koncentracji kierowcy podczas jazdy. Jeżeli chcesz uniknąć problemów zdrowotnych zadbaj o regularną wymianę filtra, zgodną z zaleceniami producenta. Aby naocznie przekonać się o stopniu filtracji powietrza wystarczy, że po wyciągnięciu zużytego filtra zwrócisz uwagę ile nieczystości mogło trafić do Twojego organizmu.


Doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie zdrowie i bezpieczeństwo są najwyższej klasy filtry kabinowe Filtron. Zaliczane są do jednych z najlepszych produktów na rynku. Wśród ich głównych zalet wymieniane są najczęściej: odporność na zniszczenia, szczelność, wysoki stopień zatrzymywania zanieczyszczeń w filtrze, wydajność oraz jakość wykonania. Filtry Filtron produkowane są zgodnie z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa i obowiązującymi standardami.


Rodzaje filtrów kabinowych Filtron:


Filtr kabinowy FiltronStandardowe filtry kabinowe – wykonane z w pełni syntetycznych włókien wysokiej jakości. Charakteryzują się najlepszą jakością filtrowania cząstek o rozmiarach mniejszych od 1 μm. W tym celu użyto najlepszą metodę przyciągania zanieczyszczeń wykorzystując naładowane, elektrostatycznie włókna. Włókna syntetyczne odporne są na wilgoć, co wydłuża okres ich użytkowania. Skutecznie ograniczają rozwój grzybów i mikroorganizmów.


Filtry kabinowe z węglem aktywnym – charakteryzują się najwyższą skuteczności zatrzymywania zanieczyszczeń. Przegroda filtracyjna zbudowana jest z dwóch warstw syntetycznej włókniny, zdolnej do zatrzymywania zanieczyszczeń na poziomie standardowych filtrów kabinowych. Dodatkowa trzecia warstwa to specjalny granulat węgla aktywnego oczyszczający powietrze z zasysanych gazów np. ozonu, węglowodorów lub azotu, niebezpiecznych dla człowieka. Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego skuteczność ich zatrzymywania wynosi aż 90%.

 
Filtry kabinowe w iParts.pl!

Filtr kabinowyFiltry kabinowe, nazywane przeciwpyłkowymi, są coraz częstszym elementem wyposażenia nowych samochodów, zwłaszcza jeśli posiadają one klimatyzację. Wprawdzie nie stanowią części technicznej pojazdu, w związku z czym nie ...

Sprawdź Filtr kabinowy - przeciwpyłkowy

Powiązane części samochodowe FILTRON