Chłodnica klimatyzacji Denso

DensoDENSO to znana i ceniona na całym świecie korporacja z siedzibą w Japonii, której początki sięgają 1949 roku. Przedsiębiorstwo początkowo zajęło się wyrobem komponentów do pojazdów marki Toyota, a następnie podejmując współpracę z niemiecką firmą Bosch. Szybki rozwój firm umożliwiło już w 1957 roku wypuszczenie na rynek pierwszych produktów pod marką Denso. W 1970 roku firma wprowadziła tzw. projektowanie współbieżne, czyli równoległe, zintegrowane, nastawione na jakość, koszt, czas i estetykę wyrobu. Dzięki temu produkcja stała się w ten sposób  łatwiejsza i bardziej ekonomiczna.


Głównymi komponentami układu klimatyzacji samochodowej jest między innymi skraplacz, czyli wymiennik ciepła. Skraplacz to niezwykle ważny element każdego samochodu wyposażonego w klimatyzację. Ze względu na swoje położenie i tworzywo z jakiego wykonany jest najczęściej skraplacz, ulegać może uszkodzeniom mechanicznym. Dla zobrazowania sytuacji wyjaśnimy najprościej, jak działa system. Gorący czynnik chłodniczy przepływa do sprężarki, odprowadzając ciepło do otoczenia. Gdy ostygnie, ciśnienie czynnika chłodniczego spada zmieniając go ze stanu gazowego w ciekły. Na skutek zmiany temperatury woda skrapla się do specjalnego kondensera.

Chłodnica klimatyzacji Denso

 

Należy pamiętać, że wszelkie uszkodzenia klimatyzacji, takie jak dla przykładu jej rozszczelnienie, pęknięcie, czy korozja, powodować mogą szkody niebezpieczne nie tylko dla układu chłodzenia, ale również całego samochodu. Firma posiada w swojej ofercie różne rodzaje skraplaczy: Dual Flow, Triple Flow, Multi Flow, Super Cool. Warto pamiętać o monitorowaniu stanu chłodnicy klimatyzacji i w razie konieczności wymianie elementów na nowe. Wymiana uszkodzonej chłodnicy klimatyzacji pozwoli cieszyć się nam działającą klimatyzacją, głównie w upalne letnie dni.

 
Chłodnica klimatyzacji - skraplacz w iParts.pl!

Chłodnica klimatyzacji

Każdy samochód wyposażony w klimatyzację posiada dwa podstawowe wymienniki ciepła - parownik oraz skraplacz klimatyzacji. Skraplacz, nazywany również chłodnicą klimatyzacji lub kondensatorem, ma za zadanie zmieniać stan skupienia czynnika chłodniczego ...

Sprawdź Chłodnice klimatyzacji - skraplacze