Amortyzatory Koni

Holenderska marka KONI to bez wątpienia jeden ze światowych liderów w dziedzinie produkcji wysokiej klasy amortyzatorów samochodowych. Początki firmy sięgają drugiej połowy XIX wieku, a jej działalność obejmowała wówczas produkcję oraz naprawę uprzęży konnych, a także wytwarzanie tapicerki do powozów. Dopiero w 1932 roku pojawiły się pierwsze amortyzatory KONI typu ciernego.

Profesjonalne amortyzatory marki KONI z technologią FSD

Amortyzatory firmy KONI mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je nie tylko w samochodach osobowych czy dostawczych, ale również w autobusach, przyczepach, pociągach oraz tramwajach, a także w mostach. Jednak główną dziedziną działalności firmy, na którą kładziony jest szczególny nacisk, są amortyzatory samochodowe. Holenderska marka rozwiązała odwieczny problem dotyczący doboru siły tłumienia w amortyzatorze. Zastosowany został system FSD (Frequency Selective Damping), czyli tłumienie sterowane częstotliwością. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim do samochodów osobowych oraz sportowych.

Amortyzatory marki KONI wyposażone w system FSD działają jak wzmacniacz hydrauliczny, który opóźnia wzrastanie ciśnienia poprzez zwiększenie przepływu. Do sterowania tego typu amortyzatorem nie jest konieczne zastosowanie dodatkowego kabla, czujnika lub innych urządzeń elektronicznych. Rozwiązanie opiera się na zintegrowanym systemie zaworu hydraulicznego, który znajduje się wewnątrz amortyzatora.

W ofercie holenderskiego koncernu znajduje się około 2500 rodzajów amortyzatorów, podzielonych na kilka podstawowych linii produktowych. Są to m.in. amortyzatory KONI Sport & Tuning (idealne dostrojenie samochodu), seria Performance (do uzyskania optymalnych osiągów auta), Off-Road (seria HT RAID oraz Heavy Track) oraz Racing (profesjonalne amortyzatory wyczynowe).

Amortyzatory firmy KONI to doskonałe rozwiązania do samochodów sportowych, offroadowych oraz oldtimerów. Części zawieszenia holenderskiej marki są wykorzystywane w wielu profesjonalnych wyścigach i rajdach samochodowych, w tym m.in. w serii GP3 i GP2, Formule 3, zespole wyścigowym ADAC GT Masters czy też królowej sportów motorowych, Formule 1.

 
Oryginalne Amortyzatory w najlepszych cenach

AmortyzatoryAmortyzatory stanowią zasadniczą część układu zawieszenia, która ma za zadanie tłumić drgania i stabilizować jazdę oraz utrzymywać w odpowiedniej pozycji sprężyny zawieszenia. Specjaliści twierdzą, iż jest to jeden z najważniejszych podzespołów w samochodzie. ...

Sprawdź Amortyzatory