Części do aut na gwarancji

Co z gwarancją mojego auta?

Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej GVO (Block Exemption of Regulation 1400/2002) to Ty decydujesz gdzie będziesz serwisował swoje auto i czy użyjesz oryginalnych części zamiennych (sygnowanych logo producenta pojazdu), tańszych zamienników wytwarzanych przez dostawców części na pierwszy montaż , czy też części o tzw. porównywalnej jakości. W każdym przypadku gwarancja Twojego auta jest niezagrożona!

Na mocy przepisów GVO klient może nawet w naprawach przeprowadzanych w okresie obowiązywania gwarancji stosować części zamienne nie tylko z logo koncernów samochodowych. Użycie takich części, jak również serwisowanie pojazdu przez niezależny warsztat, nie powoduje utraty gwarancji producenta – przy spełnieniu określonych warunków przez daną placówkę np. wykonaniu przewidzianych przez producenta pojazdu przy konkretnym kilometrowym przebiegu czynności opisanych w książce gwarancyjnej pojazdu.

Na podstawie przepisów GVO (BER 1400/2002) możemy wyróżnić następujące rodzaje części:

  • Części Oryginalne stosowane w pierwszym montażu auta sygnowane logo producenta pojazdu ;
  • Części Oryginalne wytwarzane przez producentów będących dostawcami części na pierwszy montaż, np. Valeo, Bosch, Meyle, Hella, Magnetti Marelli, GMB i inni.

Montaż nie powoduje utraty gwarancji pojazdu.

  • Części porównywalnej jakości, których wytwórca oświadcza, że są one tej samej jakości co komponenty użyte do montażu auta np. części marki BluePrint.
  • Pozostałe części zamienne

Montaż może powodować utratę gwarancji pojazdu

W ofercie iParts.pl posiadamy produkty z każdej z tych grup w zaskakująco niskich cenach!