Oleje i płyny do układu wspomagania

Znaleziono produktów: 22
Sortuj:
Widok:   
z 1

Płyny do wspomagania kierownicy

Ogromna większość współczesnych samochodów jest wyposażona w układ wspomagania kierownicy. Od pewnego czasu na rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz częściej elektryczne wspomaganie kierownicy, jednak to hydrauliczne systemy wspomagania będą w najbliższym czasie nadal najpopularniejsze.

Układ wspomagania kierownicy ułatwia nie tylko sprawne manewrowanie kierownicą podczas parkowania, ale również w bardzo dużym stopniu wpływa na ogólne bezpieczeństwo podczas jazdy. Jednym z kluczowych elementów w systemie hydraulicznym jest płyn do układu wspomagania.

Olej do wspomagania, znajdujący się w systemie, nieustannie przemieszcza się w przekładni kierowniczej pomiędzy pompą, zbiorniczkiem wyrównawczym oraz cylindrem ciśnieniowym. Zapewnia on przede wszystkim odpowiednie ciśnienie w układzie oraz chroni poszczególne podzespoły przed zbyt szybkim zużyciem.

O ile producenci samochodowi zalecają systematyczną kontrolę stanu płynu wspomagającego, o tyle na temat jego wymiany już milczą. Warto zadbać o to samemu. Oleje i płyny do układu wspomagania kosztują niewiele, a odpowiednia ich jakość uchroni kierowcę przed wieloma nieprzewidzianymi i niebezpiecznymi awariami układu kierowniczego.

Jeżeli płyny do wspomagania kierownicy są w układzie na niewysterczającym poziomie ilościowym (nastąpił ubytek oleju), wówczas należy dolać olej o tej samej klasie jakości, jaki znajdował się fabrycznie w samochodzie. Co do całkowitej wymiany oleju w układzie wspomagania, zazwyczaj jest ona wykonywana przy okazji rozkręcania i naprawy systemu. Jednak w wyniku wieloletniej pracy olej w układzie zmienia nie tylko swoją barwę i konsystencję, ale również traci swoje właściwości. Zaleca się wymianę oleju raz na kilka lat, aby mieć pewność, że układ kierowniczy podczas jazdy nas nie zawiedzie.

W sklepie internetowym iParts.pl znajduje się bogata oferta olejów i płynów, a także dodatków do płynów układu wspomagania przygotowana przez czołowych światowych producentów tego rodzaju asortymentu motoryzacyjnego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta iParts.pl!