Oleje do automatycznych skrzyni biegów

Znaleziono produktów: 138
Sortuj:
Widok:   
z 5
1 | 2 | 3 | 4 | 5  Następna  

Olej automatycznej skrzyni biegów

Pierwsze automatyczne przekładnie z prawdziwego zdarzenia trafiły do produkcji w latach 1948-1955 (m.in. Pontiac). Kolebką tego rodzaju rozwiązań są oczywiście Stany Zjednoczone, których rynek motoryzacyjny został szybko zdominowany przez automatyczne skrzynie biegów. W Europie automaty, jako pierwsi w latach 1950-1960 zastosowały koncerny Rolls-Royce oraz Daimler-Benz. Od tego czasu wiele się zmieniło w automatycznych przekładniach zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i jakościowym.

Na temat automatycznych skrzyni biegów krąży wiele różnych opinii i tych pozytywnych, i tych negatywnych. Na pewno mają dużo zalet, a mianowicie są bez wątpienia szybkie, płynne w działaniu, wygodne w użytkowaniu i inteligentne (różne tryby pracy). Jednak automaty posiadają jedną, kolosalną wadę – gdy się zepsują, w większości wypadków, bardziej opłacalna jest wymiana całej skrzyni niż jej naprawa. Przyczyn awarii automatycznej przekładni może być kilka, lecz szczególnie jedna z nich jest najczęstszą sprawczynią wszystkich nieszczęść.

Olej automatycznej skrzyni biegów jest jak życiodajny płyn, zapewniający sprawne i długotrwałe działanie przekładni oraz całego układu napędowego auta. Często jednak zapominamy, jak ważna jest jego systematyczna wymiana. Oleje do automatycznych skrzyni biegów należy przede wszystkim dobierać zgodnie z zaleceniami producenta przekładni, a nie według wskazówek fabrykanta samochodu, a jego wymiana powinna odbywać się podczas pracy jednostki napędowej. Jest to ważne, ponieważ w momencie pracy silnika olej do automatycznej skrzyni biegów jest w całości wymieniany, a nie jedynie w jego części. Niewymieniony olej przekładni może być sprawcą szybkiej awarii skrzyni biegów.

Sklep internetowy iParts.pl zapewnia najwyższej jakości oleje do skrzyni biegów pochodzące od renomowanych producentów petrochemicznych działających na światowym rynku motoryzacyjnym (m.in. SPECOL, TOTAL, MOBIL, CASTROL, FUCHS, MOTUL i wiele innych). Jakość oraz atrakcyjna cena gwarantowana.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą iParts.pl!