Oleje mineralne LIQUI MOLY

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Liqui Moly to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji olejów do samochodów i motocykli, dodatków czyszczących, uszlachetniających oraz innych środków smarnych. Firma założona została w 1957 roku w Niemczech, a swoją nazwę zapożyczyła od dwusiarczku molibdenu, związku chemicznego o doskonałych właściwościach smarnych.

Produkty Liqui Moly dostępne są w ponad 100 krajach, jako środki bardzo dobrej jakości. Wśród olejów silnikowych Liqui Moly znajdziemy między innymi oleje mineralne. Współcześnie produkowane oleje mineralne to już nie te same produkty co jeszcze kilka lat temu, nadal często uważane są za oleje gorsze jakościowo od syntetycznych i półsyntetycznych odpowiedników. Dlaczego? Różnica pomiędzy nimi bierze się z procesu destylacji ropy naftowej - oleje mineralne rafinowane są z ropy naftowej, a syntetyczne produkuje się łącząc surowce lub pochodne ropy naftowej. Wskazane jest ich używanie w starszych silnikach, o dużych przebiegach oraz w sytuacjach, gdy występuje spalanie oleju, czyli potocznie mówiąc wtedy kiedy auto "bierze olej" w nadmiernej ilości. Olej silnikowy mineralny redukuje tarcia powstające w jednostce napędowej, dzięki czemu takie elementy jak tłoki, pierścienie, łożyska i cylindry nie są narażone na przedwczesne zużycie. Chroni zarówno silnik, jak i jego komponenty. Dodatkowo oprócz smarowania i chłodzenia olej tłumi drgania, uszczelnia i usuwa zanieczyszczenia.

Jeśli kupujemy używany samochód, w którym silnik jest mocno wyeksploatowany i dodatkowo nie mamy pewności, jaki olej był stosowany wcześniej, bezpiecznie jest wybrać olej mineralny lub półsyntetyczny, aby uniknąć wypłukania nagarów, co mogłoby doprowadzić do wycieków lub zmniejszenia stopnia kompresji, czyli ciśnienia w silniku. W ofercie środków smarnych marki Liqui Moly znajdziemy szeroki wybór olejów mineralnych. Oleje te doskonale radzą sobie w najtrudniejszych trudnych warunkach, zapewniając doskonałą ochronę silnika i wszystkich podzespołów. Przekonaj się sam i wybierz sprawdzone produkty, postaw na olej mineralny Liqui Moly.