Żarniki ksenonowe D4R

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

Żarówki xenonowe D4R

Zainteresowani kupnem nowoczesnego żarnika ksenonowego powinni zwrócić uwagę na typ wybieranej lampy. Ta zawsze przystosowana jest do konkretnego modelu reflektora i uwzględnia jego budowę. Szeroką ofertę lamp wyładowczych, obejmującą wszystkie dostępne typy, zapewnia sklep iParts.pl.

Dlaczego ksenon świeci?

Ksenon to lampa wyładowcza, w której światło jest wytwarzane dzięki łukowi elektrycznemu powstającemu pomiędzy dwoma elektrodami umieszczonymi w środowisku gazu szlachetnego - ksenonu. Zaawansowana zasada działania zapewnia dużą wydajność i oszczędności, ale także w dużej mierze warunkuje możliwość montażu. Podczas wyboru odpowiedniego modelu pod uwagę zawsze powinno brać się dwa czynniki - dostępność układu zapłonowego oraz typ docelowego reflektora.

Układ zapłonowy

Do poprawnego działania ksenonów potrzebny jest układ zapłonowy zapewniający wysokie napięcie – nawet 25 tysięcy woltów. Żarnik ksenonowy D4R nie posiada zintegrowanego startera, co oznacza konieczność doprowadzenia napięcia ze źródła zewnętrznego. Jego brak może być jednak wygodny w razie zużycia modelu.  W takiej sytuacji wymianie ulega sama lampa, co znacząco ułatwia zabieg. Typ D4R zasilany jest napięciem 42 V.

Budowa reflektora ma znaczenie

Żarnik ksenonowy D4R stworzono z myślą o montażu z reflektorami z odbłyśnikiem. Dzięki jego odpowiedniemu ukształtowaniu światło kierowane jest na drogę, zabezpieczając przed oślepieniem innych uczestników ruchu. Widocznym znakiem jego przeznaczenia jest charakterystyczna czarna przesłona na szklanej bańce.

Zadbaj o wyposażanie

Żarniki ksenonowe D4S to wydajne źródło światła, które zapewnia jednocześnie nowoczesny, drapieżny wygląd. Efektywności działania powinno towarzyszyć odpowiednie wyposażenie samochodu. Wszystkie reflektory ksenonowe muszą posiadać automatyczne układy samopoziomowania, które zadbają o odpowiedni kąt padania światła, w zależności od zmiany położenia nadwozia względem powierzchni drogi. Ponadto powinny zawierać system czyszczenia szyby, który usunie zabrudzenia rozpraszające wiązkę, a w konsekwencji uniemożliwi oślepienie innych uczestników ruchu.