Narzędzia do wymiany i naprawy sprzęgieł

Znaleziono produktów: 23
Sortuj:
Widok:   
z 1

150,00 z VAT
Kod: LSR4275 Producent części: LASER

Narzędzia do serwisowania, wymiany, remontu i diagnostyki sprzęgła samochodowego

Sprzęgło jest jednym z ważniejszych elementów układu przeniesienia napędu. Bez niego nie będziemy w stanie ruszyć samochodem z miejsca, zmienić biegu czy płynnie zwolnić i przyspieszyć samochodem. Rola sprzęgła jest bardzo ważna niezależnie od rodzaju skrzyni biegów, która znajduje się w naszym samochodzie. Kondycja sprzęgła bardzo mocno wpływa na jakość prowadzenia oraz komfort podczas jazdy. Zużyte sprzęgło dokucza nie tylko kierowcy, ale też pasażerom. Wpływa również na stan innych podzespołów samochodu. Niedomagające sprzęgło może doprowadzić do przedwczesnego zużycia np. skrzyni biegów.

Konstrukcja sprzęgła oraz technologie wykorzystane do ich produkcji zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Początkowo, sprzęgła spełniały wyłącznie podstawową rolę jaką było łączenie lub rozłączanie układu napędowego w odpowiednich momentach. Obecnie funkcją dodatkową sprzęgieł montowanych w samochodach jest np. tłumienie drgań wywoływanych przez silnik i przenoszonych na skrzynię biegów przez wałki. Dzięki doposażeniu klasycznego sprzęgła w samochodzie o tłumik drgań skrętnych, czyli popularną dwumasę poprawiony jest komfort jazdy oraz zniwelowane są drgania, które działają destrukcyjnie na skrzynię biegów naszego samochodu.

Naprawa sprzęgła

Naprawa sprzęgła bardzo często sprowadza się do jego wymiany. W zależności od sytuacji i zastosowanych rozwiązań najczęściej wymieniany jest cały komplet sprzęgła. Obejmuje on takie elementy jak tarcza, docisk oraz koło zamachowe. Zdarza się, że mechanicy decydują się na wymianę pojedynczych elementów, jednak do tego celu konieczne jest dokładne sprawdzenie stanu konkretnych podzespołów. Bardzo rzadko stosuje się regenerację poszczególnych podzespołów sprzęgła. Koszty związane z naprawą sprzęgła są bardzo zależne od rodzaju zastosowanego w naszym samochodzie sprzęgła.

Narzędzia do serwisowania sprzęgła

Wymiana sprzęgła to trudny i wymagający proces. Do jego zrealizowania potrzebny jest szereg profesjonalnych i specjalistycznych narzędzi. Do ich podstawowych grup należą m.in. narzędzia do serwisowania sprzęgła, narzędzia do remontu sprzęgła, narzędzia do diagnostyki sprzęgła, narzędzia do centrowania sprzęgła, narzędzia do montażu sprzęgła. Każda z nich jest bardzo przydatna i potrzebna na poszczególnych etapach wymiany.

Jeśli szukacie Państwo specjalistycznych i profesjonalnych narzędzi do remontu i diagnostyki sprzęgła w samochodzie to trafiliście pod właściwy adres. Zachęcamy do zakupów!