Zawiesia pasowe

Znaleziono produktów: 8
Sortuj:
Widok:   
z 1

Zawiesie pasowe 2 t 4 m

125,00 z VAT
Kod: RM05030 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 3 t 4 m

197,00 z VAT
Kod: RM05033 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 2 t 5 m

214,00 z VAT
Kod: RM05031 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 2 t 6 m

236,00 z VAT
Kod: RM05032 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 3 t 5 m

306,00 z VAT
Kod: RM05034 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 3 t 6 m

352,00 z VAT
Kod: RM05035 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 4T 6m

513,00 z VAT
Kod: RM05038 Producent części: REXXER

Zawiesie pasowe 4 t 6 m

94,00 z VAT
Kod: RM050311 Producent części: REXXER

Zawiesia pasowe do warsztatu - poliestrowe, tekstylne

Zawiesia pasowe to jedno z ważniejszych akcesoriów, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Są to elementy bez których nie będziemy w stanie podnieść ciężarowych czy zabezpieczyć podniesionych elementów o dużej masie. Właśnie dlatego są to bardzo użyteczne przedmioty w warsztatach zajmujących się pracami związanymi z silnikami czy demontowaniem poszczególnych podzespołów samochodu.

Czym są zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe tekstylne, zawiesia pasowe poliestrowe, zawiesia pasowe do warsztatu oraz zawiesia pasowe z hakiem to elementy umożliwiające podwieszenie, zabezpieczenie oraz transport przedmiotów o dużej masie. Zbudowane są z taśm poliestrowych lub materiałowych oraz dodatkowych elementów mocujących, takich jak haki czy klamry. Stosowane są do podnośników, które umożliwiają wymontowanie z samochodu silnika oraz innych podzespołów, do których wyjęcia potrzebne jest użycie dużej siły. Ciekawym aspektem jest fakt, że kolor taśmy, z której składa się zawiesie pasowe informuje nas do jakich maksymalnych obciążeń zostało ono przeznaczone. Bardzo ważną i charakterystyczną właściwością zawiesi jest to, iż przy bardzo małej masie własnej posiadają bardzo dużą nośność obciążenia.

Zawiesia pasowe tworzone są z taśm poliestrowych łączonych ze sobą maszynowo poprzez zszywanie jedna z drugą. Im więcej warstw posiada gotowa taśma, tym większa jest jej wytrzymałość. Ze względu na materiał z jakich tego typu zawieszenia są produkowane, charakteryzują się odpornością na działanie wilgoci, benzyny, olejów i wielu innych cieczy przemysłowych.

Jakie zawiesia pasowe wybrać

Stając przed wyborem zawiesia pasowego do swojego warsztatu, musimy zdecydować do jakich celów będzie ono przez nas wykorzystywane. Pozwoli nam to na dobranie odpowiedniego rodzaju mocowania zawiesia oraz jego wytrzymałości. Jeśli potrzebujemy zawiesia do transportowania niewielkich przedmiotów lub jako dodatkowe zamocowanie wiszących lub podnoszonych elementów to nie ma sensu kupować najmocniejszych, a co za tym idzie najdroższych wariantów tego produktu. W większości przypadków całkowicie wystarczające będą dla nas zawiesia o udźwigu do 2 ton. W zasadzie tylko w ekstremalnych przypadkach i niestandardowych zadaniach przydadzą się nam zawiesia o udźwigu większym niż 2 tony. Jeśli pracujemy głównie przy samochodach osobowych to te najsłabsze i najbardziej budżetowe warianty zawiesi pasowych będą dla nas w zupełności wystarczające. Jeśli natomiast zdarza nam się pracować przy samochodach dostawczy, ciężarowych czy specjalistycznym sprzęcie to z pewnością warto rozważyć zakup zawiesi pasowych o znacznie większej wytrzymałości.

Inne artykuły do przechowywania: