Półautomaty spawalnicze

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

2589,00 z VAT
Kod: RI50050 Producent części: REXXER

Półautomaty spawalnicze

Półautomaty spawalnicze MIG/MAG, czyli tzw. migomaty to obok spawarek MMA jeden z najpopularniejszych typów takich urządzeń. Spawarki tego typu są chętnie wykorzystywane zarówno przez majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Ich popularność jest nieco mniejsza niż w przypadku spawarek inwertorowych, jednak nadal są jednymi z chętniej wybieranych urządzeń tego typu. Decydując się na zakup spawarki, warto więc zastanowić się, który rodzaj urządzenia będzie dla nas bardziej przydatny i którego cechy będą bardziej odpowiadały naszym potrzebom. Z pewnością nie jest to łatwa decyzja, jednak odpowiednie dobranie urządzenia do swoich potrzeb oraz oczekiwań jest gwarantem ergonomicznej i efektywnej pracy.

Na czym polega spawanie za pomocą migomatu?

Półautomaty spawalnicze MIG/MAG tworzą spoinę za pomocą łuku elektrycznego, który powstaje pomiędzy materiałem spawanym, a drutem spawalniczym. Ważną cechą działania spawarek tego typu jest fakt, że sam proces spawania odbywa się w osłonie gazowej CO2, argonu lub innych mieszanek gazowych. Popularne migomaty wykorzystywane są do spawania takich materiałów, jak miedź, aluminium czy stal konstrukcyjna.

Spawarka MIG/MAG składa się z następujących elementów: podajnik drutu, uchwyt spawalniczy, przewód masowy, chłodnica cieczy (występuje w zaawansowanych urządzeniach) oraz przewód elektrodowy. W migomatach wykorzystywane są spawalnicze druty elektrodowe, które stanowią zamiennik dla elektrod w przypadku spawarek typu MMA. Drut znajdujący się na szpuli jest podawany w sposób ciągły, przez co proces spawania jest bardziej płynny. Warto wspomnieć, że migomaty są urządzeniami dającymi spore możliwości do ich konfiguracji oraz regulacji. Użytkownik może dobierać takie parametry jak napięcie, prędkość podawania drutu, natężenie łuku co daje pełną kontrolę nad procesem spawania. Im lepsza spawarka, tym więcej parametrów jej pracy możemy konfigurować. Na uwagę z pewnością zasługują urządzenia wyposażone w wyświetlacze LCD umożliwiające jeszcze dokładniejsze dobieranie odpowiednich wartości poszczególnych parametrów pracy spawarki.

Dla kogo spawarki MIG/MAG będą najlepszym rozwiązaniem?

Główną zaletą migomatów jest fakt, że mogą one pracować w każdej pozycji. Właśnie dlatego są bardzo chętnie wybierane do warsztatów samochodowych, gdzie ważne jest staranne wykonywanie spawu niezależnie od miejsca, w którym będzie się on znajdował. Spawarki MIG/MAG nadają się również do łączenia elementów trudnodostępnych oraz do wykonywania precyzyjnych i estetycznych spoin.

Jeśli uważasz, że spawarka MIG/MAG to odpowiedni wybór dla Ciebie to koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i zobacz jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie.