Inwertery

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

772,00 z VAT
Kod: RI50060 Producent części: REXXER

1083,00 z VAT
Kod: RI50061 Producent części: REXXER

2060,00 z VAT
Kod: RI50066 Producent części: REXXER

1109,00 z VAT
Kod: RI50062 Producent części: REXXER

Spawarki inwertorowe, tzw. inwertory

Spawarki inwertorowe lub inaczej zwane spawarkami MMA to obecnie najpopularniejsze wśród spawaczy urządzenia tego typu. Idealnie sprawdzają się zarówno przy doraźnych pracach, jak i w rękach doświadczonych specjalistów w tej branży. Bardzo dużymi zaletami tego typu urządzeń jest łatwość ich obsługi, a także niewielkie gabaryty i niska masa urządzenia co sprawia, że możliwe jest ich komfortowe przenoszenie, a stanowiska do pracy nie muszą być specjalnie przygotowywane do obsługi dużych oraz ciężkich maszyn.

Czym są i jak działają spawarki inwertorowe?

Spawarki typu MMA są urządzeniami inwertorowymi, które wykorzystują obecnie najpopularniejszą, najprostszą oraz najstarszą metodę spawania. W przeciwieństwie do spawarek TIG czy popularnych migomatów do spawania przy użyciu MMA potrzebna jest elektroda otulona. Rozwiązanie tego typu jest bardzo proste do obsługi oraz stosunkowo tanie. Praca z elektrodami otulonymi nie wymaga dużego doświadczenia oraz umiejętności, by móc stworzyć trwałą, wytrzymałą i poprawną technicznie spoinę. Do spawania tą techniką nie potrzebujemy dodatkowych gazów osłonowych, a niewielkie gabaryty samej spawarki pozwalają na wykonywanie prac terenowych. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić by móc korzystać z urządzenia tego typu to podłączenie do prądu, co w większości wypadków nie stanowi w obecnych warunkach większego problemu.

Standardowa spawarka MMA składa się z takich elementów jak: źródło prądu wyposażone w sterowanie elektroniczne, przewodu elektrodowego oraz przewodu masowego. Wybierając odpowiednią spawarkę dla swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: amperaż urządzenia, cykl pracy spawarki, a także rodzaj jego zasilania. Bardzo często mamy do czynienia również z dodatkowymi rozwiązaniami, które mogą usprawnić pracę, mowa tutaj m.in. o funkcji hot start, anti stick, arc force i soft start.

Do spawania jakich materiałów można wykorzystać spawarki inwertorowe?

Spawarki elektrodowe typu MMA można wykorzystywać do spawania wielu różnych materiałów. Nadają się m.in. do stali stopowych i niestopowych, ale też można z ich pomocą łączyć żeliwo, aluminium czy miedź. Praca spawarki MMA bardzo mocno zależna jest od dobrania odpowiedniej elektrody. Ważny w tym przypadku jest nie tylko skład chemiczny zastosowanej otuliny, ale również jej średnica.

Jeśli szukacie Państwo spawarki MMA do użytku domowego lub profesjonalnego, w ofercie sklepu internetowego iParts.pl znajdziecie szereg produktów tego typu. Już teraz zachęcamy do sprawdzenia szczegółów oferty oraz do zakupów!