Mikrometry

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

88,00 z VAT
Kod: YT72300 Producent części: YATO

96,00 z VAT
Kod: YT72301 Producent części: YATO

106,00 z VAT
Kod: YT72302 Producent części: YATO

117,00 z VAT
Kod: YT72303 Producent części: YATO

228,00 z VAT
Kod: YT72305 Producent części: YATO

Mikrometry warsztatowe

Mikrometr jest niezastąpionym narzędziem pomiarowym. Przydaje się w serwisie samochodowym oraz w każdym profesjonalnym oraz amatorskim warsztacie. Charakteryzuje się on stosunkowo prostą konstrukcją, dzięki czemu łatwo się go obsługuje. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, zatem bez problemu zmieści się w skrzynce narzędziowej. Tego typu narzędzia pomiarowe gwarantują wysoką precyzję obliczeniową, pod warunkiem, że pochodzą od sprawdzonego producenta.

Profesjonalny mikromierz do dokonywania szczegółowych pomiarów

Profesjonalny mikromierz przeznaczony jest do dokonywania pomiarów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Przy jego pomocy można zmierzyć na przykład szerokości otworów, a także ich głębokości. Mikrometry dokonują pomiaru z dokładnością nawet co do 0,01 milimetra. Sklep narzędziowy iParts oferuje wysokiej klasy akcesoria warsztatowe, dzięki którym można dokonać obliczeń wymiarów geometrycznych wielu przedmiotów. Co ważne, do asortymentu wprowadzamy jedynie sprawdzony sprzęt, od cenionych producentów, Dlatego też mikrometrom z naszej oferty po prostu można zaufać.

Mikrometr do mierzenia kół zębatych i nie tylko

Warsztat samochodowy jest miejscem, w którym profesjonalni mechanicy dokonują napraw i udoskonaleń pojazdów. Często podczas przeprowadzania tych procesów trzeba dokonywać wielu pomiarów - na przykład kół zębatych. Mikrometr pomiarowy może również służyć do obliczeń grubości ścianek rur czy też pomiarów grubości drutu. Wśród różnych akcesoriów warsztatowych można wymienić wiele rodzajów mikrometrów. Różnią się one specyfiką oraz zastosowaniem. Generalnie działanie przyrządu opiera się na wykorzystaniu śruby mikrometrycznej i noniusza. Warto zaznaczyć, iż śruba mikrometryczna jest niezwykle precyzyjnie wykonana i łączy się z bębnem mikrometru. Podziałka umiejscowiona jest zazwyczaj na zewnętrznym obwodzie urządzenia.

Mikromierz dla mechanika - co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Mikrometr do warsztatu posiada najczęściej kutą ramę oraz matową chromowaną skalę, dzięki czemu urządzenie jest odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki solidnej konstrukcji może sprawnie służyć przez wiele lat. Mikrometr dla mechanika posiada najczęściej wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD, który pokazuje wyraźny i precyzyjny pomiar. Na wyposażeniu wyżej wymienionych urządzeń znajduje się zazwyczaj stalowa kulka w gumowym mocowaniu. Umożliwia ona dokonanie profesjonalnego montażu na powierzchni pomiarowej. Dzięki temu można dokonać pomiarów również produktów i elementów, które charakteryzują się stosunkowo małymi powierzchniami.