Kątomierze

Znaleziono produktów: 4
Sortuj:
Widok:   
z 1

77,00 z VAT
Kod: YT72141 Producent części: YATO

20,00 z VAT
Kod: YT70853 Producent części: YATO

68,00 z VAT
Kod: YT72140 Producent części: YATO

Kątomierze warsztatowe

Kątomierz jest bardzo potrzebnym narzędziem pomiarowym w każdym warsztacie samochodowym. Z pomocą tego przyrządu można łatwo określić wielkości kątów. Urządzenie to pomaga także w ustalaniu optymalnego poziomu nachylenia tychże kątów. Klasyczne kątomierze cechują się wielofunkcyjnością oraz uniwersalnością, przydają się przy wielu pracach. Tego typu narzędzia pomiarowe są bardzo łatwe w obsłudze. Warto się w nie wyposażyć, szczególnie że ręczne przyrządy nie zajmują dużo miejsca w warsztacie.

Kątomierz laserowy odpowiednim narzędziem do warsztatu

Na uwagę zasługuje z pewnością kątomierz laserowy, który charakteryzuje się dużą precyzją w obliczaniu wartości. Może on jednocześnie wyświetlać kąty oraz stopnie pochylenia. Warsztat samochodowy powinien posiadać na wyposażeniu również kątomierze pomocne podczas dokręcania śrub. Mogą one współpracować z kluczem dynamometrycznym. Prawidłowe dokręcenie śrub ma bardzo istotne znaczenie w czasie naprawy samochodów. Dokładny pomiar daje pewność, że pojazdem będzie można bezpiecznie jeździć. Kątomierz dla mechanika przydaje się również do trasowania linii pod określonym kątem. Zatem jak widać, jest to urządzenie, które przydaje się w warsztacie bardzo często.

Intuicyjne kątomierze do obliczania poszczególnych wartości

Sklep narzędziowy iParts posiada między innymi kątomierze wyposażone w ruchome ramiona. Wykonane są one z płaskowników aluminiowych. Są one bardzo proste w użyciu. Dzięki nim można obliczać trudnodostępne kąty. Podziałka milimetrowa pomoże oszacować dokładny wynik. Pomiarów można dokonywać w zakresie od 10 do nawet 170 stopni. Urządzenia można blokować mosiężną śrubą, dzięki temu miarka się nie przesuwa. Z pomocą kątomierzy można odczytywać poszczególne kąty płaszczyzn, a także odchylenia od pionu i poziomu. Niewątpliwie tego rodzaju kątomierz jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi z tej kategorii.

Narzędzia pomiarowe i ich cechy szczególne

Kątomierz do warsztatu powstaje jest z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu konstrukcja jest zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz intensywną eksploatacją. W zależności od konkretnego urządzenia, pomiar kątów może być zapisany w pamięci sprzętu, lub też niezapisywany wcale. Dodatkowo, niektóre urządzenia mogą posiadać możliwość blokowania ramion w dowolnej pozycji, co stanowi bez wątpienia duży atut. Z pewnością możliwość ustawienia dowolnej pozycji urządzenia wpływa na komfortową pracę osoby obsługującej kątomierz.