Papiery ścierne

Znaleziono produktów: 56
Sortuj:
Widok:   
z 2
1 | 2  Następna  

Papiery ścierne i inne materiały oraz narzędzia

Szlifowanie powierzchni to czynność niezbędna do wykonania w niezliczonych sytuacjach. Materiały ścierne, takie jak papiery ścierne czy tarcze, ale również narzędzia ścierne, znajdują zastosowanie w użytku profesjonalnym, jak także amatorskim. Nasz sklep narzędziowy oferuje w tej kategorii rozmaite produkty o różnorodnym zastosowaniu. Każdy znajdzie u nas to, czego szuka.

Czym są materiały ścierne?

Mianem materiału ściernego określa się konstrukcje służące do obróbki ściernej, czyli w praktyce, do szlifowania powierzchni. Tworzą je drobne, ale liczne, ziarna ścierne. Połączone są one spoiwem, aby tworzyć jednorodną całość. Za sprawą twardości oraz oczywiście właściwości ściernych tychże materiałów, obróbka powierzchni przy ich pomocy skutkuje jej wygładzeniem. Cząsteczki obrabianego materiału, które odpowiadają za nierówność powierzchni, zostają usunięte. Tym samym uzyskujemy gładki materiał.

Papiery ścierne i narzędzia

Wyróżniamy materiały oraz narzędzia ścierne. Te pierwsze to najprostsze konstrukcje, takie jak papiery ścierne. Są to kawałki papieru zawierające ziarna materiału ściernego. Zastosowanie papierów ściernych to między innymi wygładzanie ścian po malowaniu, czy też innych niewielkich nierówności. Za sprawą plastyczności papieru, dobrze sprawdzają się również w obróbce wszelkich konstrukcji o nierównych kształtach. Natomiast w przypadku większych prac remontowych czy budowlanych, stosowane są narzędzia ścierne. Mowa o bryłach pokrytych ziarnami materiału ściernego. Są to na przykład ściernice, określane również jako kamienie szlifierskie. Rónica pomiędzy narzędziami a materiałami polega głównie na tym, że te pierwsze radzą sobie z większymi nierównościami. Warto w tym miejscu wymienić również tarcze ścierne, czyli inaczej, tarcze szlifierskie. Posiadają one specjalne wzmocnienia, dzięki czemu doskonale znoszą obciążenia boczne. Ponadto są to grube konstrukcje, co również wpływa na ich zwiększoną wytrzymałość.

Tanie papiery ścierne, materiały i narzędzia

Naszą ofertę stanowią tanie papiery ścierne i narzędzia szlifierskie. Jako sklep narzędziowy z kompleksową ofertą, przygotowaliśmy asortyment, który zaspokoi potrzeby każdego. Chcemy również, aby oferowane przez nas produkty były dla wszystkich dostępne cenowo. Stąd też relatywnie niskie ceny papierów ściernych, ściernic i innych materiałów oraz narzędzi. Jednocześnie zapewniamy najwyższą jakość. Narzędzia i materiały ścierne, które oferujemy, zawierają najwyższej jakości ziarna zespolone przy użyciu trwałego spoiwa.