Świdry ogrodowe

Znaleziono produktów: 1
Sortuj:
Widok:   
z 1

171,00 z VAT
Kod: RC13850 Producent części: REXXER

Świdry i dołowniki ziemne do ogrodu

Rynek oferuje nam wiele usprawnień i udogodnień, które pozwalają na jeszcze szybszą, wydajniejszą i mniej uciążliwą pracę. Świder do sadzenia lub też świder do ziemi zwany jest bardzo często dołownikiem ogrodowym. Zgodnie z nazwą przeznaczony jest do wiercenia dołów w ziemi. Jego budowa przypomina duże, ale bardzo krótkie wiertło z przymocowanym na górze uchwytem. Sam świder składa się ze stalowych rurek, które połączone pod kątem 90 stopni stanowią uchwyt świdra oraz jego główny element. Do dłuższej rurki przyspawane są fragmenty blachy, ukształtowane w taki sposób by obracając się mogły wchodzić w ziemię. Średnica wierconego w ten sposób dołu zależna jest od średnicy samego narzędzia. Świder do ziemi do genialna alternatywa dla łopaty w sytuacji, gdy zależy nam na wykopaniu głębokiego, ale jednocześnie wąskiego otworu w ziemi.

Zastosowanie świdra do ziemi

Zastosowanie świdra ręcznego do gleby znajduje się oczywiście w ogrodnictwie. Świder ziemny pozwala na przygotowanie miejsca pod nasadzenia drzew, krzewów lub innych roślin wymagających wykopania głębokiego dołu. Jest to też bardzo dobre narzędzie do wybierania próbek gleby, ponieważ pozwala na utworzenie głębokiego otworu o małej średnicy, a wyciągany na wierzch przy jego użyciu urobek jest praktycznie nienaruszony. Świdry do ziemi znajdują również bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Bardzo często wykorzystywane są do budowy ogrodzeń. Mowa tutaj konkretnie o wierceniu otworów pod słupki ogrodzeniowe. Do tego celu fachowcy chętnie wybierają świdry wyposażone w silnik spalinowy, dzięki czemu znacznie ułatwiają sobie pracę. Świdry mogą być wykorzystywane również do kopania studzienek oraz dołów potrzebnych do sprawdzenia lub też przeprowadzenia instalacji.

Jaki świder do ziemi wybrać i na co zwracać uwagę?

To jaki świder będzie dla nas odpowiedni, zależy głównie od jego przeznaczenia w naszym ogrodzie. Jeśli zależy nam na przygotowaniu dołów pod sadzenie niewielkich roślin lub drzewek, wybierzmy klasyczny świder o niewielkiej średnicy. Jeśli chcemy sadzić większe bądź bardziej wymagające rośliny to z pewnością przyda nam się świder o dużej średnicy. W przypadku zakupu świdra do celów budowlanych warto rozejrzeć się za wersją, która posiada własny silnik. Z pewnością będzie to stanowiło ogromne ułatwienie i przełoży się bezpośrednio na wydajność naszej pracy.

Szukasz świdra do swojego ogrodu? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i dołącz do grona zadowolonych klientów!