Łopaty ogrodowe

Znaleziono produktów: 13
Sortuj:
Widok:   
z 1

Trzonek do szpadla

38,00 z VAT
Kod: RC13602 Producent części: REXXER

Trzonek do łopaty

40,00 z VAT
Kod: RC13603 Producent części: REXXER

Łopatka ogrodnicza

26,00 z VAT
Kod: RC13664 Producent części: REXXER

Łopata

42,00 z VAT
Kod: 1440811 Producent części: KS TOOLS

Łopata

42,00 z VAT
Kod: 1440803 Producent części: KS TOOLS

Łopata

43,00 z VAT
Kod: 1440806 Producent części: KS TOOLS

Łopata

44,00 z VAT
Kod: 1440802 Producent części: KS TOOLS

Łopata

45,00 z VAT
Kod: 1440801 Producent części: KS TOOLS

Łopata

354,00 z VAT
Kod: 9639639 Producent części: KS TOOLS

Łopata

686,00 z VAT
Kod: 9639635 Producent części: KS TOOLS

Łopata

686,00 z VAT
Kod: 9639636 Producent części: KS TOOLS

Łopata

744,00 z VAT
Kod: 9639638 Producent części: KS TOOLS

Łopata

744,00 z VAT
Kod: 9639637 Producent części: KS TOOLS

Łopaty i szpadle do ogrodu

Bez łopaty jakiekolwiek prace ziemne byłyby bardzo trudne do wykonania. Narzędzie to jest z pewnością jednym z podstawowych, które należy mieć w swoim warsztacie. Łopaty znane są od setek lat i mimo ich z pozoru prostej konstrukcji oraz banalnej zasady działania, zostały mocno zmienione wraz z biegiem lat. Powstało wiele rodzajów i odmian tego narzędzia, które znajdują zastosowanie w różnych pracach oraz przy różnych materiałach. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu łopaty, jej kształtom oraz wielkości możemy pracować z wieloma materiałami sypkimi i jednocześnie nie tracimy na użyteczności sprzętu. Jaką łopatę bądź szpadel wybrać dla siebie? Co najbardziej przyda nam się w pracach ogrodowych? Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego narzędzia dla siebie? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią tekstu.

Łopata ogrodowa czy szpadel? Co wybrać dla siebie?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje łopat ogrodowych. Są to szufle, które idealnie sprawdzają się do nabierania większej ilości materiału, szpadle zwane również sztychówkami, a także łopaty drenarskie, łopatki ogrodnicze i wiele innych. O ile te pierwsze tak jak już wspomnieliśmy, są idealne do przenoszenia materiału z miejsca na miejsce oraz nabieranie go z usypanych, słabo ubitych podłoży, o tyle np. szpadel doskonale sprawdzi się przy kopaniu w twardym podłożu. Jego kształt oraz zaostrzony koniec z łatwością wbija się w darń czy twardą strukturę gleby. Umożliwia komfortowego kopanie nawet w trudnych warunkach. Łopaty drenarskie to przykład szpadla, który nieco różni się kształtem od standardowego narzędzia tego typu. Jest znacznie dłuższy oraz węższy, więc daje możliwość kopania głębszego rowu bądź otworu, jednocześnie bez konieczności wybierania większej ilości ziemi. Łopatki ogrodnicze natomiast świetnie sprawdzają się przy drobnych pracach ziemnych typu sianie lub sadzenie roślin na grządkach lub innych wcześniej przygotowanych terenach. Nie można zapomnieć również o łopacie do odśnieżania, która z pewnością nie raz uratowała nas przed spóźnieniem się do pracy lub utknięciem w zaspie podczas wypadu w góry. Istnieją również inne rodzaje łopat, jak np. saperki, które spełniają rolę multitoola bardzo przydatnego podczas survivalu.

Jak widać, każdy rodzaj łopaty znajduje swoje zastosowanie i jest dedykowany do wykonywania innych prac. Odpowiednio dobrana do swoich potrzeb oraz oczekiwań łopata ma realny wpływ na wygodę, komfort oraz wydajność naszej pracy. Wybierając odpowiedni produkt dla siebie, warto również zwrócić uwagę na jego jakość.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo szereg łopat oraz innych narzędzi ogrodowych, tak bardzo przydatnych podczas mniej lub bardziej zaawansowanych prac ogrodniczych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do zakupów!

Inne narzędzia ogrodowe: