Akcesoria do koszenia

Znaleziono produktów: 4
Sortuj:
Widok:   
z 1

Akcesoria do koszenia trawy

Koszenie trawnika do jedna z podstawowych czynności, które wchodzą w skład procesu pielęgnacji ogrodu. Z pewnością znaczna większość z nas lubi, kiedy trawa jest krótko i równo skoszona, jednak osiągnięcie takiego stanu wcale nie jest łatwe. Szczególnie wiosną trawa rośnie bardzo szybko, co sprawia, że jeśli chcemy utrzymać nasz ogród w dobrym stanie, jesteśmy zmuszeni do koszenia całego trawnika raz na kilka dni. Wymaga to bardzo dużych nakładów pracy i sporej wytrzymałości, nie tylko od człowieka, ale również od maszyny. Właśnie dlatego w naszym sklepie internetowym iParts.pl powstała specjalna kategoria produktów dedykowanych dla kosiarek oraz innych urządzeń wykorzystywanych do koszenia trawy. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty, wybrania odpowiednich produktów dla siebie i wygodnych zakupów online.

Jakie akcesoria do koszenia są przydatne?

Obecnie najczęściej spotykanymi i najchętniej wybieranymi rodzajami kosiarek są kosiarki spalinowe ręczne. Są to kosiarki o klasycznej budowie, składające się z czterech kół, obudowy noża stanowiącej również korpus całej kosiarki, silnika oraz pałąka, który spełnia rolę uchwytu. Kosiarki tego typu nadają się do koszenia trawnika o dużych powierzchniach, które są w miarę równe i nie posiadają zbyt dużej ilości przeszkód. Innymi rodzajami kosiarek są np. kosy spalinowe lub elektryczne, kosiarki samojezdne, podkaszarki, a także szereg innych maszyn zarówno spalinowych, jak i elektrycznych, które znajdują zastosowanie w trudnych warunkach. Każde z tych urządzeń ma swoje określone cechy i sprawdza się w innych warunkach. Przed zakupem warto więc zastanowić się jakie akcesoria do koszenia będą dla nas najbardziej odpowiednie. Oprócz samych kosiarek czy podkaszarek w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo również akcesoria do kosiarek oraz części do kosiarek.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria do koszenia dla siebie?

Wszystko zależy od ogrodu, jaki posiadamy oraz naszych upodobań. Jeśli posiadacie Państwo duże i różne trawniki to z pewnością warto będzie pomyśleć nad kosiarką samojezdną, np. w formie niewielkiego traktorka. Koszenie stanie się przyjemniejsze, a duży nóż za jednym przejazdem zetnie znacznie więcej trawy niż inne rodzaje kosiarek. W przypadku nieco mniejszych trawników dobrym rozwiązaniem będzie kosiarka ręczna z kółkami. Pchanie takiego sprzętu wymaga użycia siły, jednak nie jest to zbyt uciążliwe. Do trudno dostępnych miejsc idealnie nada się kosa spalinowa, która daje nam wiele możliwości koszenia na stoku lub w trudno dostępnych zakamarkach. Jeśli powierzchnia trawnika nie jest duża, a jednocześnie posiadamy odpowiednią infrastrukturę, warto pomyśleć nad zakupem kosiarki elektrycznej. Będzie ona znacznie cichsza od wersji spalinowej i nieco tańsza w utrzymaniu.

Inne narzędzia ogrodowe: