Wykrętaki

Znaleziono produktów: 25
Sortuj:
Widok:   
z 1

9,00 z VAT
Kod: YT04630 Producent części: YATO

71,00 z VAT
Kod: OKGDD65902MG Producent części: ROOKS

87,00 z VAT
Kod: YT06031 Producent części: YATO

Wykrętaki ręczne do śrub zerwanych i urwanych

Wykrętaki ręczne to narzędzia mało znane wśród amatorów. Jednak w większości warsztatów korzysta się z wykrętaków ręcznych, które znacząco ułatwiają pracę w trudnych sytuacjach. Znajdziesz u nas liczne wykrętaki, a także zestawy wykrętaków. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.

Do czego służą wykrętaki ręczne?

Na pierwszy rzut oka wykrętaki ręczne przypominają nieco końcówki do wiertarki, czyli wiertła. To stosunkowo niewielkie, metalowe elementy. Końcówki wykrętaków to niejako odwrotne gwinty. Dlaczego właśnie taką konstrukcję przyjmują wykrętaki ręczne? Ponieważ mowa o narzędziach wykorzystywanych do odkręcania śrub. Jednak te narzędzia ręczne nie służą do wykręcania zwykłych, przykręconych śrub. Mowa tutaj o sprzęcie do zadań specjalnych. Otóż wykrętaki ręczne służą do wykręcania śrub urwanych, które nie sposób wykręcić z pomocą zwykłego śrubokręta.

Wykrętak do śrub zerwanych znajduje zastosowanie zawsze wtedy, kiedy śruba utkwi w gwincie. W takiej sytuacji można albo siłowo wyjąć śrubę niszcząc gwint, albo też przewiercić śrubę. To dwa inwazyjne rozwiązania. Natomiast wykrętak do śrub urwanych to sposób na relatywnie proste wyjęcie śruby bez niszczenia gwintu i bez przewiercania śruby. Wystarczy nałożyć wykrętak na gwint i kręcić w odpowiednim kierunku.

Wybierz najlepszy wykrętak do śrub

Aby wykrętaki ręczne odpowiednio pełniły swoje funkcje, muszą być właściwie dopasowane do śrub. Ważny jest rodzaj gwintu i rozmiar. Jeśli chodzi o rozmiar, powinien on być zbliżony do wymiarów śruby, a gwint musi być odwrotny do gwintu śruby. W ten sposób wykrętak ręczny odpowiednio zazębia się ze śrubą i pozwala wyjąć ją bez wywołania jakichkolwiek szkód.

Nasz sklep oferuje rozmaite wykrętaki ręczne. Zalecamy, aby wybierać zestawy wykrętaków. To jedyny sposób, aby wyposażyć się w narzędzia na każdą okazję, które pozwolą wykręcać dowolne śruby. Nigdy nie wiadomo, kiedy i jaki wykrętak do śrub urwanych będzie potrzebny. Niewątpliwie wykrętaki ręczne przydadzą się w warsztacie, jednak również w warunkach domowych często można mieć z nich duży pożytek.

Interesuje Cię wkrętak ręczny, którego cena jest stosunkowo niska? Dobrze trafiłeś. Nasz asortyment to produkty dostępne w konkurencyjnych cenach. Jednocześnie posiadamy tylko jakościowe narzędzia od najlepszych producentów na rynku. Sprawdź ofertę, a w razie wątpliwości skontaktuj się naszym konsultantem.