Wybijaki

Znaleziono produktów: 9
Sortuj:
Widok:   
z 1

6,00 z VAT
Kod: YT47141 Producent części: YATO

7,00 z VAT
Kod: YT47144 Producent części: YATO

7,00 z VAT
Kod: YT47143 Producent części: YATO

7,00 z VAT
Kod: YT47142 Producent części: YATO

7,00 z VAT
Kod: YT4690 Producent części: YATO

7,00 z VAT
Kod: YT47145 Producent części: YATO

9,00 z VAT
Kod: YT47146 Producent części: YATO

30,00 z VAT
Kod: YT47121 Producent części: YATO

Wybijaki i punktaki do metalu i otworów

Podczas codziennych napraw czy zwykłego majsterkowania bardzo często mamy do czynienia z problemem, który powoduje zablokowana w otworze śruba bądź inne wypełnienie. W niektórych przypadkach konieczne jest rozwiercanie otworu i usuwanie resztek śruby, a w skrajnych przypadkach nawet ponowne gwintowanie. Istnieją jednak narzędzia, które w pewnych okolicznościach są w stanie nam bardzo pomóc. Mowa o wybijakach, czyli jednych z najprostszych, a jednocześnie najlepszych narzędzi, które każdy z nas powinien mieć w swoim warsztacie.

Dla kogo wybijaki są odpowiednim narzędziem?

Wybijaki są obowiązkowym wyposażeniem warsztatów ślusarskich. Równie często przydają się w warsztatach mechanicznych oraz majsterkowiczom zajmującym się drobnymi naprawami oraz pracami. Dzięki łatwej dostępności do narzędzi tego typu, łatwości użytkowania oraz niskiej cenie wielu specjalistów, mechaników oraz hobbystów może usprawniać swoje codzienne zadania. Wybijaki to znakomite narzędzie zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych.

Jaką rolę spełniają wybijaki?

Wybijak został stworzony do usuwania przedmiotów z otworów. Niezależnie od rodzaju materiału, z jakim mamy do czynienia, konstrukcja wybijaka jest na tyle solidna, że wytrzymuje trudy pracy nawet z metalem lub betonem. Wybijaki mogą spełniać także rolę przecinaków, które idealnie nadają się do kucia lub skuwania różnych przedmiotów. Wybijaki mogą służyć również jako punktaki, które pomagają w zaznaczeniu odpowiedniego miejsca np. do cięcia lub wiercenia. Zwykłe wybijaki do otworów, jak się okazuje, są bardzo uniwersalnymi narzędziami, które zawsze warto mieć pod ręką.

Na co zwracać uwagę kupując wybijaki?

Wybierając wybijaki, warto zastanowić się dokładnie jakie zadania je czekają. Wybijaki do otworów, wybijaki do śrub, czy wybijaki do metalu muszą być bardzo twarde i odporne na mocne uderzenia młotkiem. Punktaki zaś powinny mieć jak najostrzejszy koniec, by zaznaczany za ich pomocą punkt był jak najbardziej dokładny i wyraźny. Wart uwagi jest z pewnością również zestaw wybijaków. Zawiera on narzędzia o różnych rozmiarach i różnym przeznaczeniu. Dzięki wybraniu gotowego zestawu możemy być spokojni, że zawsze będziemy mieli odpowiednie pomoce pod ręką.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszego sklepu internetowego. Już teraz sprawdź ofertę, wybierz idealne produkty dla siebie i dołącz do grona zadowolonych klientów.