Szczypce do zaciskania końcówek

Znaleziono produktów: 66
Sortuj:
Widok:   
z 3

Szczypce do konektorów 250mm

36,00 z VAT
Kod: YT2254 Producent części: YATO

Szczypce do zaciskania konektorów

41,00 z VAT
Kod: YT2255 Producent części: YATO

Szczypce zacisk klamr typ c 280 mm

47,00 z VAT
Kod: YT2466 Producent części: YATO

Szczypce do zaciskania konektorów

87,00 z VAT
Kod: YT2305 Producent części: YATO

Szczypce do zaciskania przewodów z płynem, proste i kątowe 2 sztuki

90,00 z VAT
Kod: OK020507 Producent części: ROOKS
Wysyłka od ręki! ?

Szczypce do końcówek kablowych

115,00 z VAT
Kod: 1151185 Producent części: KS TOOLS

Szczypce do zaciskania konektorów

141,00 z VAT
Kod: YT2240 Producent części: YATO

Szczypce do końcówek kablowych

28,00 z VAT
Kod: 1155057 Producent części: KS TOOLS
1 | 2 | 3  Następna  

Szczypce do zaciskania końcówek kabli i konektorów

Nasz sklep działa w wielu obszarach, między innymi oferując rozmaite narzędzia ręczne. Wśród nich są różnorodne narzędzia należące do grupy tych najbardziej podstawowych, jak kombinerki czy obcęgi do wyciągania gwoździ. Niemniej posiadamy również sprzęt bardziej zaawansowany, jak szczypce do zaciskania końcówek.

Czym są szczypce do konektorów i z czego są zrobione?

Każdy może czasem potrzebować szczypiec do zaciskania końcówek, jednak przede wszystkim korzystają z nich osoby pracujące w elektryce. Otóż tego typu obcęgi służą do zaciskania końcówek na kablach. Mowa tutaj o ostatecznych zakończeniach pojedynczych kabli lub ich zwoi, jak również o złączach, zwanych często konektorami.

Oferowane przez nas szczypce do zaciskania końcówek kablowych to narzędzia wykonane z najwyższej klasy materiałów. Podstawę każdego tego typu narzędzia stanowi metal. Wykorzystanie tego materiału jest niezbędne, aby nadać odpowiednią siłę szczękom, które bezpośrednio odpowiadają za ściśnięcie końcówki. Jednocześnie szczypce do konektorów muszą być skonstruowane z materiałów, które uniemożliwiają porażenie prądem. W końcu jak już wskazaliśmy, korzysta się z nich głównie do pracy z elektryką. Rączki wywierające siłę nacisku przeważnie są pokryte tworzywem sztucznym, które jest odpowiedzialne głównie za zapobieganie poślizgom.

Co wyróżnia szczypce do zaciskania końcówek?

Zastanawiasz się może, co wyróżnia szczypce do zaciskania końcówek na tle innych obcęg. Otóż po pierwsze są to wspomniane już wcześniej materiały wykonania, które zapobiegają przewodzeniu prądu przez narzędzie. Należy wskazać także na budowę narzędzia. Zasadniczo budowa szczypiec do zaciskania końcówek jest podobna jak w przypadku każdych innych obcęg. Niemniej kształt szczęk jest nieco inny. Są one nieco bardziej zaokrąglone, a przede wszystkim nie posiadają ostrych końcówek. Wynika to z faktu, że szczypce do zaciskania końcówek tulejkowych czy konektorów nie mogą ich uszkodzić. Należy przy tym zaznaczyć, że mechanizm działania w przypadku każdych obcęg jest bardzo podobny. Ściśnięcie rączek wywołuje siłę, która dociska szczęki.

Jakościowe szczypce i inne narzędzia ręczne

Zależy Ci na tym, aby korzystać ze szczypców do zaciskania końcówek wyróżniających się wysoką jakością? W takim razie wybierz naszą ofertę. Oferujemy sprawdzone szczypce do konektorów od producentów, do których mamy absolutnie pełne zaufanie. W naszym asortymencie znajdziesz też wiele innych narzędzi ręcznych. Kombinerki i szczypce wszelkiego rodzaju to dopiero początek długiej listy produktów, które oferujemy.

Inne szczypce: