Pilniki

Pilniki okrągłe, płaskie - do warsztatu

Bez niektórych narzędzi po prostu nie sposób wyobrazić sobie pracy w warsztacie czy przydomowym garażu. Wydaje się, że należy do nich pilnik ręczny. W tej kategorii znajdziesz liczne pilniki ręczne do wszelkich zastosowań. Sprawdź, dlaczego są Ci potrzebne te narzędzia ręczne i czemu warto kupić je akurat u nas.

Pilnik ręczny do wszelkiej obróbki

Do czego służy pilnik ręczny? Najogólniej rzecz ujmując – do obróbki materiału. Nie sposób podać jedną, uniwersalną definicję, ponieważ pilniki ręczne są różnorodne. W zależności od konkretnego zastosowania, różnią się przede wszystkim budową. Otóż pilnik warsztatowy może służyć zarówno do obróbki metalu, jak i drewna, a także wielu innych materiałów. W zależności od typu materiału, a przede wszystkim jego twardości, potrzebny będzie inny pilnik ręczny.

Z pilnika ręcznego korzysta się w celu przeprowadzenia obróbki wstępnej, jak i obróbki ostatecznej, a także wygładzania powierzchni. To kolejne czynniki decydujące o tym, który pilnik będzie w danej sytuacji najlepszy.

Z czego składa się pilnik warsztatowy?

Jak wspomnieliśmy, poszczególne pilniki ręczne nieco się różnią. Niemniej jednak posiadają także cechy wspólne, dzięki którym należą do tej samej grupy narzędzi ręcznych. Przede wszystkim chodzi tutaj o podstawową budowę. Każdy pilnik ręczny składa się z zakrzywionych, ułożonych pod skosem zębów metalowych. Ponadto niezbędny jest uchwyt, aby możliwe było manewrowanie pilnikiem ręcznym. Często pilnik ręczny jest też wyposażony w prowadnicę, która znacząco ułatwia przeprowadzanie zabiegu. W naszej ofercie znajdziesz każdy pilnik ręczny, którego możesz potrzebować.

Nasza oferta to między innymi pilniki okrągłe i pilniki płaskie. Znajdziesz u nas pilniki ręczne o różnych wymiarach, do wszelkiego typu materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, którą przygotowaliśmy w naszym sklepie. Natomiast w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można skontaktować się z naszym konsultantem.

Ponadto oferujemy również liczne akcesoria do pilnika ręcznego. Twój pilnik warsztatowy stracił uchwyt? Kupisz go u nas! Posiadamy też liczne prowadnice.

Najwyższa jakość i konkurencyjna cena

Tym, co wyróżnia nasz sklep jest najwyższa jakość produktów. Jednocześnie pilnik ręczny, czy też dowolne inne narzędzie lub część samochodowa, wyróżnia niska cena. Pragniemy również zaznaczyć, że regularnie przygotowujemy promocje na różnorodne produkty. Nie można też zapomnieć, że zwykle zakup produktów w zestawie jest bardziej opłacalny. Podobnie w sklepie iParts – zestaw pilników to bardziej opłacalny zakup niż nabywanie każdego pilnika ręcznego oddzielnie.

Inne narzędzia ręczne: