Maczety

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Maczeta 51cm

88,00 z VAT
Kod: RC11990 Producent części: REXXER

Maczeta 71cm

51,00 z VAT
Kod: RC11991 Producent części: REXXER

Maczeta 40 cm NEO TOOLS 63-117

93,00 z VAT
Kod: 63117 Producent części: NEO TOOLS

Maczety do ogrodu i nie tylko

Maczety ogrodowe to narzędzia przeznaczone do wykonywania przecinki i podobnie jak siekiery są akcesoriami pierwszej potrzeby podczas pracy w lesie lub do wykonywania cięższych prac ogrodowych. Budowa maczety mocno różni się od budowy standardowej siekiery. Ma ona krótką rękojeść oraz długi nóż, który jest dodatkowo zakrzywiony na końcu. Maczeta idealnie nadaje się do wykonywania cięć krzaków lub gałęzi drzew o małej grubości. Maczety bardzo często wykorzystuje się również jako narzędzia survivalowe lub bushcraftowe. Bardzo często są także na wyposażeniu wojska lub służb mundurowych.

Do czego przydają się maczety ogrodowe?

Maczety ogrodowe mają wiele zastosowań. Narzędzia te idealnie nadają się do karczowania krzewów oraz młodych drzew. Znajdują więc szerokie zastosowanie podczas poruszania się po lesie, gdzie bardzo często mamy do czynienia z gęstym zakrzewieniem utrudniającym wykonywanie jakichkolwiek ruchów. Maczety do karczowania sprawdzają się również podczas porządkowania zaniedbanego i zarośniętego ogrodu lub okresowej przecinki krzewów. Na rynku dostępne są także maczety do gałęzi. Służą one do ucinania gałęzi i cienkich konarów drzew. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla siekiery czy piły, a ponieważ są znacznie bardziej wszechstronne niż oba wspomniane narzędzia, są bardzo często wybierane nie tylko do pielęgnacji ogrodów, ale również przez miłośników survivalu.

Umiejętne posługiwanie się maczetom daje nam szeroki wachlarz możliwości jej wykorzystania. Jest to więc z pewnością narzędzie, które warto mieć zawsze pod ręką.

Jak wybrać najlepszą maczetę i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wybierając odpowiednią maczetę ogrodową, warto wziąć pod uwagę jej jakość. Chodzi głównie o jakość ostrza, które musi być wykonane z odpowiedniej stali i mieć właściwy kształt, optymalne rozmiary i musi być naostrzone. Oprócz tego w przypadku maczety ważną rolę odgrywa również rękojeść. Jako że maczetą wykonujemy bardzo często gwałtowne i mocne ruchy, musi ona gwarantować nam odpowiedni chwyt i wytrzymałość. Wypadnięcie maczety z ręki lub złamanie uchwytu podczas pracy może doprowadzić do poważnych urazów.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo szereg produktów bardzo dobrej jakości, które doskonale sprawdzą się zarówno podczas survivalowych wypraw, jak i przy standardowych pracach porządkowych w ogrodzie. Zachęcamy do zakupu!

Inne narzędzia ręczne: