Gratowniki

Znaleziono produktów: 2
Sortuj:
Widok:   
z 1

31,00 z VAT
Kod: YT22360 Producent części: YATO

Gratowniki do metalu - skrobaki do otworów i rur

Gratownik to jedno z podstawowych narzędzi ręcznych, bez których w wielu warsztatach trudno wyobrazić sobie pracę. Nasza oferta to najwyższej jakości gratowniki ręczne, tylko od uznanych producentów. Zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu i przekonaj się, że warto wybrać ofertę iParts.

Gratownik ręczny – czym jest gratowanie?

Gratowniki ręczne to urządzenia służące do przeprowadzania procesu gratowania. Mowa o zabiegu, mającym na celu likwidację ostrych pozostałości materiału – głównie metalu. Dlatego też urządzenie często określa się jako gratownik do metalu. Innymi słowy, gratownik ręczny służy do ręcznego pozbywania się wszelkich nierówności w postaci zadziorów czy zaostrzonych krawędzi z powierzchni metalowych.

Aby zabieg przyniósł pożądane rezultaty, niezbędne jest użycie odpowiedniego gratownika ręcznego. Nasza oferta to między innymi gratownik do otworów oraz gratownik do rur. Ten pierwszy to narzędzie do wyrównywania powierzchni otworów w konstrukcjach metalowych. Ten drugi służy wygładzaniu rur wykonanych z metalu.

Komu potrzebny jest gratownik do metalu?

Zasadniczo gratownik ręczny to narzędzie ślusarskie. W każdym warsztacie ślusarskim oraz w każdej skrzynce z narzędziami ślusarza powinien się znajdować gratownik. Jednak to nie wszystko. Z gratownika ręcznego korzystają również mechanik oraz serwisant. W końcu w samochodzie nie brakuje części metalowych, często poddawanych obróbce. Wygładzenie powierzchni, czyli gratowanie, to niewielki, ale bardzo istotny zabieg. Po pierwsze dzięki niemu powierzchnie metalowe wyglądają bardziej estetycznie. Po drugie ostre krawędzie czy zadziory mogą stanowić niebezpieczeństwo – zarówno dla człowieka, jak i dla części samochodowych i innych elementów.

Najlepsze narzędzia ręczne

Nasz sklep oferuje tylko jakościowe narzędzia ręczne, od sprawdzonych producentów. Współpracujemy z dostawcami, którzy zostali docenieni przez użytkowników i ekspertów. Każdy gratownik ręczny oraz wszelkie inne narzędzia ręczne z naszej oferty to modele, które przeszły testy jakości i bezpieczeństwa. Jednocześnie cena gratownika ręcznego w sklepie iParts jest przystępna dla każdego klienta. Staramy się obniżać ceny, aby skrobaki ręczne, jak określa się czasami gratowniki ręczne, rzeczywiście mogły się znaleźć w każdym warsztacie. Wieloletnia, udana współpraca z producentami i zaufanie z ich strony sprawiają, że jesteśmy w stanie negocjować atrakcyjne marże. Przekłada się to na możliwość obniżania cen narzędzi ręcznych i innych produktów z naszego asortymentu.