Łożyska

Znaleziono produktów: 35
Sortuj:
Widok:   
z 2

Łożysko kulkowe 6200.rs

65,00 z VAT
Kod: RF45906 Producent części: REXXER
1 | 2  Następna  

Łożyska kulkowe

Łożyska kulkowe to części obecne w większości urządzeń, maszyn czy pojazdów. Nie brakuje ich w samochodach, którymi jeździmy na co dzień. Sprawność tego prostego, niewielkiego zwykle elementu okazuje się kluczowa nie tylko dla komfortu, ale też dla bezpieczeństwa jazdy. Dlatego też w przypadku uszkodzenia, trzeba jak najszybciej wymienić łożysko kulkowe. W takiej sytuacji zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziesz łożyska kulkowe zwykłe i skośne.

Czym są i do czego służą łożyska kulkowe?

Łożysko kulkowe to okrągły, przeważnie niewielki przedmiot, wykonany z metalu. Niemniej jednak wymiary poszczególnych łożysk kulkowych są zróżnicowane ze względu na różnorodne zastosowanie tych elementów. Metalowa konstrukcja jest wzbogacona o niezbędne uszczelki. Co więcej, powinien pokrywać ją smar, aby zapobiec zbyt dużej sile tarcia. W końcu głównym zadaniem łożyska kulkowego jest minimalizowane tarcia. Element ten niejako umożliwia ruch połączonych ze sobą elementów, minimalizując siłę tarcia i przejmując na siebie obciążenia. Intensywna eksploatacja i oddziaływanie wielu sił sprawia, że łożyska kulkowe ulegają uszkodzeniom i potrzebne są wtedy części zamienne.

Należy zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje łożysk kulkowych. Po pierwsze różnią się one rozmiarem, o czym wspomnieliśmy już powyżej. Jednak to nie wszystko. W naszej ofercie znajdziesz między innymi łożyska kulkowe zwykłe i skośne. Oferujemy łożyska kulkowe jednorzędowe oraz łożyska kulkowe dwurzędowe. Różnice dotyczą zatem głównie kształtu elementu, od którego natomiast zależy funkcjonalność elementu.

Sklep z jakościowymi łożyskami kulkowymi

Czy to łożyska kulkowe dwurzędowe, czy jednorzędowe – cały czas mówimy o prostych konstrukcyjnie elementach dostępnych w niskich cenach. Jednak prosta konstrukcja i niska cena nie powinny być mylące – łożyska kulkowe to bardzo istotne elementy. Uszkodzenie czy zużycie tego elementu oznacza, że poszczególne części znów zaczynają się ocierać lub wręcz tracą swoją ruchomość. Uszkodzone łożysko kulkowe powoduje zatem uszkodzenia innych elementów oraz zagraża bezpieczeństwu użytkownika pojazdu.

Zalecamy zatem wybór najlepszych jakościowo łożysk kulkowych. Nasz sklep oferuje właśnie takie części zamienne. W asortymencie posiadamy jedynie produkty najlepszych marek. Wszystkie łożyska kulkowe są wykonane z wytrzymałych materiałów i przeszły odpowiednie testy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Inne części zamienne do narzędzi: