Brzeszczoty do pił

Znaleziono produktów: 17
Sortuj:
Widok:   
z 1

Brzeszczot do mokrego drewna 610 mm

28,00 z VAT
Kod: RC09082 Producent części: REXXER

Brzeszczot do mokrego drewna 530 mm

29,00 z VAT
Kod: RC09081 Producent części: REXXER

Brzeszczot do mokrego drewna 760 mm

32,00 z VAT
Kod: RC09083 Producent części: REXXER

Brzeszczot do piły szablastej bi-metal, stal, 14 tpi x 152 mm, komplet 5 sztuk

37,00 z VAT
Kod: OK034511 Producent części: ROOKS
Wysyłka od ręki! ?

Brzeszczot do piły szablastej 150X19X1.2

38,00 z VAT
Kod: RG11321D Producent części: REXXER

Brzeszczot do piły szablastej 200X19X1.2

41,00 z VAT
Kod: RG11324D Producent części: REXXER

Brzeszczot do piły szablastej bi-metal, stal, 24 tpi x 152 mm, komplet 5 sztuk

53,00 z VAT
Kod: OK034510 Producent części: ROOKS
Wysyłka od ręki! ?

Brzeszczot do piły szablastej 228X19X1.2

76,00 z VAT
Kod: RG11328D Producent części: REXXER

Brzeszczot do piły szablastej 304X19X1.2

81,00 z VAT
Kod: RG11329D Producent części: REXXER

Brzeszczot do piły kątowej 600 mm

32,00 z VAT
Kod: 44618 Producent części: NEO TOOLS

Brzeszczoty do piły szablastej do drewna, metalu czy betonu

Piły szablaste to obok wyrzynarek jedne z kluczowych i zarazem najpopularniejszych urządzeń na wyposażeniu profesjonalistów i domowych majsterkowiczów. Narzędzia te, jeśli tylko zostaną wyposażone w odpowiednie brzeszczoty do pił, pozwalają na cięcie wielu różnorodnych materiałów. W tej kategorii produktowej znalazły się brzeszczoty do pił, które sprawdzą się do cięcia drewna, metalu i betonu, a także do cięcia materiałów pod zmiennym kątem.

Brzeszczoty do pił – czym są i jak działają

Brzeszczoty do pił szablastych to po prostu ostrza piły, tak ja bit we wkrętaku czy wiertło w wiertarce. To dzięki nim możliwe jest przecinanie wielu typów materiałów – gipsu, drewna, tworzyw sztucznych, metalu, cegły czy betonu. Ich metoda działania jest prosta. Sam ząbkowany brzeszczot mocowany jest w uchwycie piły szablastej. Następnie ostrze szybko porusza się do przodu i do tyłu, co z kolei powoduje przecinanie materiału za pomocą zębów.

Narzędzie to wykorzystywane jest w wielu branżach, takich jak ogrodnictwo czy budownictwo. Jego obsługa, podobnie jak wyrzynarki, jest stosunkowo prosta, a za sprawą długiego ostrza możliwe jest wykonywanie precyzyjnych prac w trudno dostępnych miejscach.

Rodzaje brzeszczotów do pił szablastych

Jeśli chodzi o brzeszczoty do pił szablastych, to dzielą się one na kilka grup ze względu na swoje zastosowanie – wszystkie z nich znajdą Państwo w sklepie internetowym iParts.pl. Ów podział wygląda tak:

  • Brzeszczot do piły szablastej do drewna – konstrukcja zębów sprawia, że możliwe jest wykonywanie precyzyjnych cięć w drewnie bez uszkadzania materiału i powstawania poszarpań na brzegach. Znajdują zastosowanie między innymi podczas docinania paneli, desek i innych drewnianych elementów;
  • Brzeszczot do piły szablastej do metalu – tego typu ostrze posiada krótsze zęby niż dedykowane do cięcia drewna. Dzięki temu możliwe jest przecinanie twardych metali, bez ryzyka uszkodzenia brzeszczotu czy jego całkowitego zniszczenia;
  • Brzeszczoty do pił szablastych do drewna i metalu – łączy cechy dwóch poprzednich grup i jest najpopularniejszym typem ostrza. Krótkie zęby brzeszczotu pozwalają na szybkie cięcie zarówno drewna, jak i metalu – bez szczerbienia brzegów materiału i minimalizując szansę na uszkodzenie ostrza w kontakcie z twardą powierzchnią;
  • Brzeszczot do piły kątowej – tego typu narzędzia pozwalają na wykonywanie cięć pod kątami, a więc w trakcie prac wymagających bardzo dużej precyzji i dopasowywania łączonych elementów;
  • Brzeszczot do piły szablastej do betonu – posiadają zęby z węglika spiekanego. Zapewnia im to ponadprzeciętną wytrzymałość i pozwala ciąć bardzo twarde materiały, jak beton, kamień czy cegła.

Wartym rozważenia jest także brzeszczot do piły szablastej długi. Jego wydłużona konstrukcja sprawia, że jeszcze łatwiej jest dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Inne brzeszczoty: