Bity Philips

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Bity krzyżakowe Philips - PH1, PH2, PH3

Bity to podstawowe wyposażenie wkrętarki lub wkrętaka ręcznego, dzięki którym możliwe jest wkręcanie i wykręcanie różnych śrub i wkrętów. W zależności od zastosowania, końcówki te mogą mieć różne kształty i rozmiary. W tej kategorii produktowej oferowanych przez sklep iParts.pl znajdziesz bity Philips, które  sprawdzą się zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i domowym zestawie majsterkowicza.

Bity PH – czyli czym jest końcówka typu Philips

Końcówka wkrętakowa PH, czyli Philips to typ wkrętaka (bitu) w kształcie krzyża, z charakterystycznymi skośnymi nacięciami. Na łbie przystosowanego do niego wkrętu znajdziemy identyczne wgłębienie krzyżowe, które idealnie do niego pasuje. Sprawia to, że śrubokręt, czy bit wkrętaka znacznie lepiej przylega do gniazda wkrętu czy śruby, który chcemy wkręcić. To z kolei przekłada się na znacznie większą siłę, którą możemy włożyć w dokręcanie czy wykręcanie, mamy też znacznie mniejszą szansę, że bit przeskoczy, wypadnie ze śruby i uszkodzi jej łeb.

Warto przy tym pamiętać, że istnieje bardzo podobne rozwiązanie do bitu PH, czyli końcówka PZ, Pozidriv, będąca jej rozwinięciem. Posiada dodatkowe boczne wcięcia, dzięki czemu jeszcze lepiej przylega do gniazda, jednak końcówki PH i PZ nie są ze sobą kompatybilne – złe dobranie ich do konkretnego wkręta może uszkodzić jego łeb, w skrajnych sytuacjach zniszczyć cały bit. W sklepie internetowym iparts.pl znajdą Państwo bity do wkrętarki obu typów, do wszystkich zastosowań.

Typy bitów PH – rozmiar końcówek krzyżakowych

Pomimo tego, że standardowe groty krzyżakowe – oprócz wariantu Pozidriv – występują w jednym standardzie, PH, na rynku wyróżnić możemy kilka ich typów. Różnią się one pomiędzy sobą zarówno średnicą, jak i długością bitu. Dostępnych jest łącznie 6 rodzajów bitów PH:

  • Bity krzyżakowe PH00 i PH0 – w tego typu niewielkie bity wyposażone są wkrętarki precyzyjne, wykorzystywane np. do napraw drobnej elektroniki;
  • Bity krzyżakowe PH1 – razem z PH2 najpopularniejsza grupa bitów typu PH. Ich średnica wynosi pomiędzy 2,5 mm a 3 mm. Służą do niemal wszystkich prac – do wkręcania wkrętów do drewna czy metalu i do montażu płyt kartonowo-gipsowych;
  • Bity krzyżakowe PH2 – konstrukcyjnie zbliżone do bitów PH2, jednak ich średnica zawiera się pomiędzy 3,5 mm a 5 mm;
  • Bity krzyżakowe PH3 – bity o średnicy 6 mm, wykorzystywane do wkręcania i wykręcania dużych wkrętów krzyżakowych;
  • Bity krzyżakowe PH4 – pod względem zastosowań zbliżone do bitów PH3, jednak ze względu na większą średnicę (8 mm) służą do dokręcania i odkręcania jeszcze większych wkrętów z gniazdem krzyżakowym;
  • Bity krzyżakowe PH5 – są to bity udarowe, cechujące się znacznie większą wytrzymałością od pozostałych grup i są przeznaczone do najcięższych prac.

Jeśli chodzi o ich dobór, to do normalnych, domowych zastosowań zdecydowanie najpopularniejsze są bity typu PH1 i PH2. W naszym sklepie internetowym iParts.pl oferujemy bogaty wybór tych końcówek, pochodzących wyłącznie od renomowanych producentów.

Inne bity: