Nawigacje samochodowe

Znaleziono produktów: 0
Sortuj:
Widok:   
z 0
Brak akcesoriów dla podanych kryteriów wyszukiwania.

Nawigacja samochodowa GPS

Obecnie wyruszając w długą trasę większość kierowców nie wyobraża sobie sprawnego podróżowania bez możliwości korzystania z nawigacji GPS. To dzięki niej kierowca jest w stanie szybko i sprawnie wyznaczyć najkrótszą trasę dojazdu do miejsca docelowego.

Nawigacja samochodowa GPS (ang. Global Positioning System) pracuj w oparciu o system satelitów krążących po orbicie na wysokości około 20 tys. km nad ziemią. Jak dotąd po orbicie krąży 32 satelity umożliwiające prawidłowe działanie naziemnej nawigacji samochodowej. Pierwotnie nawigacja GPS powstała na potrzeby armii Stanów Zjednoczonych. Jest ona w użyciu wojsk USA od połowy lat osiemdziesiątych, ale jak widać znalazła również swoje zastosowanie do prywatnego użytku. Wyznaczenie pozycji za pomocą GPS odbywa się poprzez pomiar czasu dotarcia sygnału z satelity do odbiornika, dzięki czemu możliwe jest obliczenie odległości pomiędzy odbiornikiem a satelitą.

Z uwagi na to, że sygnał wysłany z satelity dociera do odbiornika dopiero po krótkim czasie, system nawigacji dokonuje korekty w oparciu o wynik pomiaru czasu sygnału posiłkując się czterema różnymi satelitami. Urządzenie nawigacyjne znajdujące się na orbicie okołoziemskiej wysyła wszelkie niezbędne dane o własnej pozycji do odbiornika GPS, który oblicza odległość od satelitów i oznacza dokładną pozycję na elektronicznej mapie.

Sklep internetowy iParts.pl oferuje szereg wysokiej jakości urządzeń nawigacyjnych GPS przeznaczonych do nawigacji samochodowej i nie tylko. Proponowane urządzenia pochodzą od renomowanych światowych producentów i posiadają wszelkie niezbędne atesty najwyższej jakości. Nawet najtańsze urządzenia znajdujące się w ofercie sklepu gwarantują precyzyjne wyznaczenie trasy, natomiast droższe systemy oferują dodatkowe przydatne funkcje takie, jak np. zestaw głośnomówiący dla telefonu komórkowego czy też funkcję informowania o aktualnej sytuacji na drodze.