Bagażniki dachowe - boxy

Znaleziono produktów: 18
Sortuj:
Widok:   
z 1

Boxy dachowe

Wielu kierowców często podróżujących po krajowych i europejskich drogach wielokrotnie ma problem ze zbyt małą przestrzenią bagażową w swoim samochodzie, co jest zazwyczaj wynikiem ograniczonej konstrukcji auta. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są coraz popularniejsze wśród kierowców bagażniki dachowe, tzw. boxy.

Bagażniki dachowe, czyli zwiększamy przestrzeń ładunkową w samochodzie

Bagażnik dachowy to zespół co najmniej dwóch belek mocowanych w poprzek dachu auta, do których mocowane są kolejne akcesoria służące do przewozu różnego rodzaju sprzętu rekreacyjno-sportowego, a także do montażu boxa dachowego, który jest najprostszym sposobem na zwiększenie przestrzeni bagażowej w samochodzie. Ogromną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest niezwykle prosty montaż oraz demontaż bagażnika dachowego.

Duża ładowność, aerodynamika i styl w jednym

Wybór bagażników dachowych na dzisiejszym rynku jest bardzo bogaty. Dostępne są różne wzory, wymiary oraz kolory. Bagażniki dachowe to obecnie najlepszy sposób do bezpiecznego i stylowego przewożenia wszelkiego rodzaju ładunków. Większość dostępnych na rynku boxów pozwala na przewożenie ładunków o maksymalnym ciężarze do 75 kg. Są to boxy ze specjalnie wzmacnianą podłogą. Bagażniki dachowe są tak projektowane, aby idealnie pasowały do dachu konkretnego auta, a dzięki aerodynamicznym kształtom eliminowały zbędny opór powietrza podczas jazdy samochodem.

Pojemność i szerokość przede wszystkim

Kształt bagażnika dachowego nie ma specjalnego znaczenia. Liczy się przede wszystkim pojemność oraz szerokość boxa. Najwęższe dostępne bagażniki dachowe mają zaledwie 45 cm szerokości, natomiast najszersze dochodzą nawet do granicy 235 centymetrowej. Pojemność ładunkowa bagażników dachowych waha się od 150-200 litrów do nawet 670 litrów.