Wyposażenie bagażnika

Znaleziono produktów: 10
Sortuj:
Widok:   
z 1

Wyposażenie bagażnika samochodowego

Każda przestrzeń bagażowa powinna zawierać odpowiednie akcesoria samochodowe, niezbędne podczas codziennej eksploatacji pojazdu. O podstawowe wyposażenie bagażnika samochodowego musi zadbać każdy właściciel czterech kółek, i nie jest to wyłącznie kwestia woli kierowcy, lecz formalny wymóg prawny obowiązujący w polskim kodeksie drogowym. Brak któregokolwiek z podstawowych elementów wyposażenia może skutkować wysokim mandatem karnym podczas rutynowej kontroli policyjnej w kwocie nawet do 500 złotych!

Akcesoria do bagażnika

Każdy kraj ma odmienne regulacje prawne dotyczące tego, jakie akcesoria powinny się znajdować na wyposażeniu samochodu. Według polskich przepisów zawartych w Rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia z dnia 31 grudnia 2012 r., w każdym pojeździe zarejestrowanym na terytorium RP musi znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy stanowiące podstawowe wyposażenie bagażnika samochodowego. Inne akcesoria, jak np. kamizelka odblaskowa, apteczka czy zestaw naprawczy do kół, są jedynie zalecane, nie obowiązkowe.

Bagażnik w samochodzie musi zawierać środek gaśniczy w ilości nie mniejszej niż 1 kilogram. Tak mała ilość, oczywiście, nie jest w stanie ugasić ewentualnego pożaru. Jej głównym celem jest przede wszystkim pomoc w zapobiegnięciu rozprzestrzeniania się ognia. Akcesoria do bagażnika to również trójkąt ostrzegawczy posiadający odpowiedni znak homologacyjny, który potwierdza, że powierzchnia odblaskowa trójkąta nie jest za mała. Pamiętajmy o odległościach podczas ustawiania trójkąta ostrzegawczego. Przypominamy, że w obszarze zabudowanym wystarczająca odległość to metr, poza terenem zabudowanym 30-50 metrów, natomiast na drogach ekspresowych oraz autostradach dystans odblasku od auta powinien wynosić około 100 metrów.

Wyposażenie bagażnika samochodowego, zwłaszcza pojazdów użytkowanych do przewozu różnego rodzaju elementów o większych gabarytach, powinno obejmować również m.in. linki mocujące do samochodu oraz samochodowe pasy transportowe do unieruchomienie przewożonego ładunku. W każdym pojeździe przydadzą się również linki holownicze, kable rozruchowe, komplet żarówek czy też podstawowe narzędzia niezbędne np. do zmiany koła lub usunięcia niewielkich awarii. Pamiętajmy jednak, aby takie dodatkowe wyposażenie nigdy nie przewozić luzem w bagażniku. W ich bezpieczny i stabilnym zamocowaniu w przestrzeni bagażowej pomoże np. siatka do bagażnika, pełniąca funkcję praktycznego organizera samochodowego.

Popularni producenci wyposażenia bagażnika samochodowego

  • Amtra
  • Virage
  • Toya

Proponujemy najwyższej jakości, homologowane akcesoria do bagażnika w najniższej rynkowej cenie. Wszystkie produkty są fabrycznie nowe i zostały objęte gwarancją producenta. Wyposażenie bagażnika samochodowego dostępne w iParts.pl do kompletna oferta spełniająca wszystkie europejskie normy pod względem jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Proponowane produkty to najlepsza w Polsce relacja najwyższej jakości do niskiej ceny.

Powiązane kategorie produktowe

Zapraszamy do iParts.pl po kompletne wyposażenie bagażnika samochodowego. Zapewniamy fachową pomoc techniczną w doborze odpowiedniego asortymentu, najniższe ceny oraz natychmiastową realizację zamówienia.