Części Skoda Fabia

Skoda Fabia

Skoda Fabia to produkowany od 1999 roku model czeskiej marki należącej do niemieckiego koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft z siedzibą w Wolfsburgu. Jak wszystkie auta wytwarzane przez VW AG wyróżnia się prostą obsługą, przyzwoitą jakością oraz rozsądną ceną. W kwestii wyglądu Skody Fabii opinie ekspertów od początku były mocno podzielone, jednak wszyscy zgodnie przyznają, że jej kolejne generacje zyskały pod tym względem bardzo wiele.

Skoda Fabia jest typowym przykładem auta należącego do segmentu B, czyli niewielkiego samochodu miejskiego o odpowiednio większej przestrzeni w środku, niż ma to miejsce w autach z segmentu A. Stosunek ceny do jakości sprawił, że Skoda Fabia bardzo szybko zyskała ogromną popularność nie tylko w Europie, ale też na wielu rynkach azjatyckich czy afrykańskich. Szacuje się, że ilość sprzedanych egzemplarzy tego modelu przekroczyła już 3,5 mln. W Polsce od początku należy do najchętniej kupowanych samochodów ze swojego segmentu. Ogromną popularność Skody Fabii odzwierciedla nie tylko wysoki poziom sprzedaży tych aut, ale również ilość zdobytych nagród oraz tytułów (m. in. Samochód Roku 2007 i Samochód Roku 2015).

Skoda Fabia I (1999-2008)

Skoda Fabia ISkoda Fabia I pojawiła się po raz pierwszy w 1999 roku na targach we Frankfurcie. Model ten powstał z myślą o zastąpieniu nieco już wówczas przestarzałej Skody Felicii. Podstawę do budowy Skody Fabii stanowiła płyta podłogowa wykorzystywana wcześniej m. in. w Volkswagenie Polo czy Seacie Ibiza. Pierwsze egzemplarze Fabii dostępne były wyłącznie w wersji hatchback, dopiero w rok od premiery modelu pojawiła się wersja kombi oraz (jeszcze później) sedan. W 2004 roku Skoda Fabia przeszła swój pierwszy tzw. face lifting, który zmienił nieco przód i tył samochodu, wprowadzając jednocześnie nowe wzory felg.

Oprócz bardzo licznych podstawowych wersji wyposażenia (aż 26), Skoda Fabia pierwszej generacji posiadała również wersję specjalną, limitowaną o nazwie Tour de France, której wyposażenie było wyjątkowo bogate.

Części do Skoda Fabia 1

Skoda Fabia II (2006-2014)

Skoda Fabia II Skoda Fabia II to druga generacja Fabii, która po raz pierwszy została oficjalnie zaprezentowana światu na targach w Genewie w 2007 roku, choć jej seryjna produkcja zaczęła się już w roku 2006. Różnice między pierwszą i drugą generacją tego modelu widoczne były gołym okiem i sięgały samych podstaw konstrukcyjnych samochodu – Skoda Fabia II powstała na nowej płycie podłogowej PQ24. Trzy lata później, również na targach w Genewie, Skoda pokazała odświeżoną wersję Fabii II, w której zmiany dotknęły nie tylko wyglądu nadwozia, ale też typów zastosowanych jednostek napędowych – silniki 1.6 16V, 1.4 TDI oraz 1.9 TDI zostały zastąpione odpowiednio silnikami 1.2 TSI, 1.2 TDI oraz 1.6 TDI.

Oprócz podstawowych wersji wyposażenia (m. in. Classic, Comfort, Sport i Active Plus), Skoda Fabia II dostępna była również w dwóch wersjach limitowanych – Monnari oraz Race Edition.

Części Skoda Fabia 2

Skoda Fabia III (od 2014 roku)

Skoda Fabia IIISkoda Fabia III swoją premierę miała w 2014 roku w Paryżu. Trzecia generacja Fabii powstała na tej samej płycie podłogowej, co jej poprzedniczka, jednak zmodyfikowanej o elementy zaczerpnięte z płyty MQB. Pierwsza wersja Fabii III odznaczała się wprawdzie nieco „zaostrzoną” linią nadwozia i nieco usportowionym stylem, jednak w rzeczywistości była bardzo zbliżona swoim wyglądem do Skody Fabii II. Dopiero po przeprowadzonym na początku 2018 roku liftingu model ten nabrał zupełnie innego, niezwykle nowoczesnego wyrazu. Zmiany dotknęły nie tylko linii nadwozia, ale też wyposażenia kabiny, w tym m. in. deski rozdzielczej oraz systemów wspomagania kierowania pojazdem. Ważną zmianą jest całkowita rezygnacja z silników wysokoprężnych.

Części Skoda Fabia 3

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Skody Fabia

Popularne części do Skody Fabia

Skoda to jedna z najlepiej znanych marek samochodów europejskich o długiej i bogatej tradycji, a model Fabia to jeden z jej największych rynkowych sukcesów. Choć uważana za prostą w obsłudze i niezawodną, również Skoda Fabia wymaga stałych, regularnych przeglądów i okresowej wymiany podstawowych części, takich jak: