Części samochodowe do Audi A8

Audi, czyli synonim niemieckiej solidności, luksusu i prestiżu, to już nie samochód, a styl życia. Model A8 to niegdyś ekskluzywna limuzyna segmentu F, dziś bardziej kojarzy się, jako samochód drogi w utrzymaniu. Audi A8 to nadal flagowy samochód niemieckiego koncernu, który trafił do salonów w 1994 roku z oznaczeniem fabrycznym D2, zastępując na rynku model V8. Samochód otrzymał konstrukcję samonośną, która została wykonana w całości z aluminium. Dzięki temu udało się znacznie zredukować masę własną samochodu, a także rozwiązano problem rdzy. Taka konstrukcja zapewniała również lepsze prowadzenie oraz niższe zużycie paliwa. Minusem aluminium mogą być problemy podczas ewentualnych napraw blacharskich oraz ich koszt.

Pod maską Audi A8 montowano silniki benzynowe V6 oraz V8, a także W12 o pojemności od 2.8 do 6.0 litra i mocy od 174 do monstrualnych 420 KM w wersji W12 6.0 DOHC. W palecie jednostek wysokoprężnych znalazły się silniki TDI o pojemności 2.5 oraz 3.3 litra i mocy od 150 do 224 KM. Napęd 4x4 lub na przednią oś był przenoszony za pomocą 5- i 6-biegowej skrzyni biegów lub 4- i 5-stopniowej przekładni automatycznej.

W 1996 roku Audi A8 I poddano drobnym zmianom kosmetycznym. Zmodernizowano m.in. przednie reflektory oraz wnętrze kabiny pasażerskiej, w której zastosowano o wiele lepszej jakości materiały oraz części do Audi A8. W 1999 roku koncern Audi zdecydował się na wypuszczenie przedłużonej wersji modelu, pod nazwą A8 L. Samochód zyskał większy rozstaw osi, a tym samym większą ilość miejsca w środku. Na bazie pierwszej generacji Audi A8 zbudowano również model S8 D2.

Audi A8 miało w swej klasie dość mocnych konkurentów, jak np. BMW E38, Lexus LS, Jaguar XJ czy też Mercedes W140/W220. Decydując się na zakup Audi A8 nie należy sugerować się stosunkowo niską ceną tego modelu na rynku wtórnym. Należy wziąć pod uwagę, że koszty eksploatacyjne mogą być dość wysokie, a części zamienne nie są łatwo dostępne i często konieczne jest kupno elementów oryginalnych.

Tarcze Hamulcowe w iParts.pl!

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe, obok przekładni hamulcowej, szczęk oraz siłowników, są jednymi z podstawowych części hamulców tarczowych. Stanowią one element hamujący w układzie hamulcowym, sztywno połączony z hamowanym wałem. Hamulce tarczowe to współcześnie najpopularniejszy rodzaj hamulców wykorzystywany ...

Sprawdź Tarcze hamulcowe