O Audi

AudiHistoria marki Audi rozpoczyna się w 1899 roku, kiedy to August Horh wraz z młodym inżynierem Karlem Benzem zakłada w Kolonii zakład produkcyjny o nazwie Horch. Firma wystartowała z ideą tworzenia samochodów osobowych i takowy też stworzyła.

W roku 1901 z warsztatu wyjechał pierwszy samochód własnej konstrukcji. Był to początek który dawał pozytywne perspektywy Horch'owi. Przeniósł on zakład najpierw do Reichenbach a później w Zawicku. Firma nazwana była od jego imienia Horch&Cie. Samochody mimo licznych sukcesów w sportach motorowych, nie cieszyły się z byt wielką popularnością. W 1909 roku Horch opuścił swoją firmę, gdyż popadła ona w duże kłopoty finansowe. Założył on wtedy nowe przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Niestety nie mógł on nazwać je, ponownie używając swojego nazwiska, gdyż było już raz użyte. Lecz wpadł na pomysł użycia jego łacińskiego odpowiednika (Audi z łac. słuchaj) który jest nazwą obecnie istniejącej marki. 

Czasy, w jakich firmy motoryzacyjne rozpoczynały swoją działalność, a więc pod koniec lat 20. XIX wieku, były bardzo ciężkie. Wiele ówczesnych, mniejszych firm zajmujących się produkcją samochodów nie miało szans na przetrwanie. Jedynym sensownym rozwiązaniem było połączenie ich w jedna wielką korporacje, która poradzi sobie na rynku. Do takiego połączenia doszło w roku 1932 między Audi, Horch, Wanderer oraz DKW, a owocem była spółka Auto Union, która swoją siedzibę miała w Chemnitz. Połączenie to było również pomysłem na obecne logo Audi, które przedstawia cztery połączone pierścienie, symbolizujące połączenie owych czterech firm. Kolejne lata znowu przyniosły problemy dla firmy, mimo iż była ona bardzo popularna za sprawą hitlerowskiej propagandy wyścigów motorowych, w których samochody Auto Union zdobywały wiele nagród. W samochodach Audi ścigały się między innymi takie gwiazdy jak Bernd Rosemeyer czy Tazio Nuvolari. 

II wojna światowa przyniosła dla Auto Union wiele zmian. Dostała się ona pod wpływy rosyjskiej strefy, a później zostawała przekazywana "z rąk do rak" firmą takim jak DKW, Mercedes Benz i Volkswagen, który jest jej obecnym właścicielem. W kolejnych latach firma przechodziła transformacje nazwy, lecz mimo wszystko ostatecznie otrzymała rodzimą nazwę Audi. W latach 80 do produkcji trafił przełomowy model Audi Quattro, który posiadał napęd na obie osie potocznie nazywany 4x4. Był to model, który zapoczątkował kolejną serię produktów z tym napędem trwającą do dziś. Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem technologicznym na które wpadło, Audi było zastosowanie super-ekonomicznego silnika 1.2TDI w Audi A2 cechującego się spalaniem 3L/100 km. 

Obecnie koncern Audi posiada w swojej ofercie samochody takie jak osobowe Audi A3, A4, A6, luksusowe A8, terenowe Q5 i Q7 oraz sportowe TT, A5 i R8, który jest jego flagowym modelem (na jego bazie konstruowany jest prototypowy model Audi e-tron). 

Audi to jedna z tych europejskich marek, która zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo oraz komfort jazdy stosując wyłącznie najlepsze rozwiązania konstrukcyjne. Aby utrzymać samochody tej marki w jak najlepszej kondycji, należy stosować części Audi pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Sklep internetowy iParts.pl oferuje najwyższej jakości części samochodowe Audi, które spełniają wszystkie surowe kryteria zarówno projektowe, jak i produkcyjne. W sklepie iParts.pl dostępne są wszystkie niezbędne auto części Audi, poczynając od najmniejszego nawet elementu po zaawansowane rozwiązania mechaniczne oraz elektroniczne, które mogą doskonale współpracować z innymi komponentami znajdującymi się w samochodzie.

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojego Audi? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego. 

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Audi w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

Popularne modele:

Tarcze Hamulcowe w iParts.pl!

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe, obok przekładni hamulcowej, szczęk oraz siłowników, są jednymi z podstawowych części hamulców tarczowych. Stanowią one element hamujący w układzie hamulcowym, sztywno połączony z hamowanym wałem. Hamulce tarczowe to współcześnie najpopularniejszy rodzaj hamulców wykorzystywany ...

Sprawdź Tarcze hamulcowe