Wybierz model samochodu marki Subaru

Kupuj oryginalne części do Subaru w naszym sklepie

Historia marki Subaru sięga okresu II wojny światowej. Za jej powstanie odpowiedzialny jest jeden z pionierów japońskiej techniki lotniczej - Chikuhei Nakajima. Założył on w roku 1917 firmę o nazwie Nakajima Aircraft Company, która trudniła się w produkcji samolotów oraz części do nich. Jednak po wybuchu II wojny światowej, przedsiębiorstwo to, tak jak i pozostałe tego typu, zostało zdemilitaryzowane i podzielone – w jej przypadku na 12 odrębnych firm. W 1953 roku sześć z tych firm za zgodą ONZ oraz Stanów Zjednoczonych, połączyło się dając początek koncernowi Fuji Heavy Industries

Przedsiębiorstwo zajmowało się tworzeniem oraz produkcją sprzętu budowlanego, gospodarstwa domowego oraz maszyn roboczych. W tym samym roku zdecydowano również o wydzieleniu odpowiedniego pionu, który miał zajmować się konstruowaniem samochodów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu firmy, już po roku mogła się ona pochwalić pierwszym prototypem samochodu osobowego, który został nazwany P-1. W kolejnym roku firma zaprezentowała również nowy model, który nazwano Subaru 1500 - dającym wzór dla producentów samochodów trwający do dnia dzisiejszego. Był on tak zaawansowany technicznie, że został nazwany arcydziełem technologicznym. Samochód w swojej konstrukcji posiadał między innymi w pełni niezależne zawieszenie, przednie koła wspierane przez amortyzatory olejowo-gazowe i niezależne wahacze wleczone oraz inne zaawansowane części Skoda, mające ogromny wpływ na poprawę trakcji pojazdu. Był to pierwszy samochód z logiem, na którym widniało sześć gwiazd, symbolizujących sześć połączonych ze sobą firm. Niestety z powodu małego zaangażowania w sieć dystrybucji, sprzedaż tych modeli była bardzo znikoma, doprowadzając do zawieszenia produkcji samochodów osobowych, a rozpoczęcia budowy autobusów. Pierwsze z nich pojawiły się na drogach już w 1958 roku, a w tym samym czasie zdecydowano jednak o powrocie do produkcji samochodów osobowych. 

Kolejna wielka seria pojazdów w wykonaniu japońskiego przedsiębiorcy, przyszła na świat w 1966 roku wraz z serią 1000. Zaprezentowane dzieło po raz kolejny okazało się technologicznym majstersztykiem, a wszystko dzięki poprzecznie montowanemu silnikowi. Była to nowość, która nie miała swojego zastosowania w taki sposób nigdy wcześniej. Pomysł ten okazał się na tyle skuteczny, że produkcja samochodów z tak ułożonym silnikiem, kontynuowana jest do dnia dzisiejszego. Kolejnym równie zachwycającym modelem, był Leone z silnikiem typu boxer i napędem na cztery koła nazwanym 4WD. Rozwiązanie to również nie pojawił się nigdy wcześniej w samochodach osobowych. Subaru Leone zapoczątkowało tym samym jedną z dum koncernu, czyli system AWD niezależnego napędu na cztery koła. 

Najbardziej znaczącym okresem dla rozwoju marki Subaru, był czas między latami 80 a 90-tymi. W tym czasie do produkcji wszedł legendarny już model Impreza. Jego premiera w roku 1992. Był i jest to model rewolucyjny zarówno dla samej marki, jak i sportów motoryzacyjnych w których samochody Subaru brały aktywny udział. Najważniejszym wydarzeniem były Samochodowe Mistrzostwa Świata. Wraz z ikoną rajdów samochodowych, nieżyjącym już Colinem McRae - Subaru zdobyło w 1995 roku podwójną koroną WRC, zarówno dla kierowcy jak i konstruktora. W kolejnych latach Subaru bez problemu pozostawiało swoich konkurentów w tyle, przywożąc kolejne nagrody dla konstruktorów. Subaru dało tym samym nowy początek klasie aut WRC, na bazie której producenci tacy jak Mitsubishi, Peugeot, Ford, Toyota, Citroen czy Skoda, konstruują swoje samochody. Subaru Impreza w swojej seryjnej wersji również posiada sportowe odmiany, a wśród nich takie jak: WRX, WRX Sti, GT, Kombi czy Pickub Baja. 

Obecnie Subaru produkuje również samochody typu crossover o nazwie Forester, a także kontynuuje produkcję Outbacka, Imprezy oraz Legacy. W przeciągu całej swojej historii Subaru przyzwyczaiło do szokowania jakością prowadzenia swoich pojazdów. W 2008 roku zaszokowało ponownie. Tym razem jednak decyzją dotyczą stylistyki kultowej już Imprezy, zamieniając sedana na hatchbacka, dając tym samym nowy początek kultowej serii.

Samochody Subaru, zwłaszcza te sportowe, są już legendą na rynku motoryzacyjnym. Najnowsze technologiczne rozwiązania oraz najwyższej jakości auto części Subaru sprawiają, że samochody tej marki uchodzą za jedne z najlepiej prowadzących się pojazdów tej klasy. Części samochodowe Subaru dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to do doskonałe parametry techniczne, gwarancja bezpieczeństwa podczas użytkowania oraz solidność wykonania, a wszystko to w najniższej cenie dostępnej na rynku. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Subaru, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

Popularne modele:

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe