Wybierz model samochodu marki Land Rover

Land Rover w ofercie iParts.pl

Land Rover jest jedną z najlepszych brytyjskich marek, która trudni się w produkcji cywilnych samochodów terenowych. Początkowo marka ta wchodziła w skład innej korporacji z wielkich wysp – Rovera. Pierwszy samochód został zaprojektowany przez Maurice Wilksa. Był on szefem projektów w firmie Rover. 

Inspiracją do tworzenia samochodów terenowych, stał się bardzo popularny na całym świecie amerykański Jeep. Jego konstrukcja zachwycała Wilksa, który w 1947 postanowił stworzyć swój własny samochód terenowy. Bazował on na wspomnianym Jeep'ie, a dokładniej na jego płycie podłogowej, na której został stworzony pierwszy Rover. Jego wielkim atutem była karoseria wykonana ze stopu aluminium i magnezu - bardzo wytrzymała, lekka i przede wszystkim, odporna na korozje. Samochód już w finalnej wersji został zaprezentowany na targach w Amsterdamie. Jednak uzyskał on negatywne opinie, ze względu na bardzo słabą jednostkę napędową – którą musiał powiększyć, by móc uzyskać sukces. Pojemność nowo zamontowanego silnika wynosiła 1,6 litra. 

Po dwóch latach model doczekał się również dwóch kolejnych wersji – przedłużonej oraz krótkiej. Samochód był ciągle wzbogacany i udoskonalany, między innymi o pierwszy silnik wysokoprężny zwany inaczej Diesla, a także o nowe, wytrzymalsze części samochodowe Land Rover. Samochód z tą jednostką zaprezentowano i wprowadzono do sprzedaży w roku 1957. Rok później Rover zaprezentował kolejny model wielozadaniowego samochodu (Series II). Samochód otrzymał nieco zmieniony wygląd oraz nową czterocylindrową jednostkę o pojemności 2.286 cm3. 

Na przełomie 1970-1975 nastąpiła najistotniejsza zmiana w siedzibie Rovera. Zostaje wyodrębniona marka Land Rover, produkująca jedynie samochody terenowe oraz Range Rover, która miała się stać bardziej luksusową odmianą Land Rovera. Wtedy też na rynku pojawia się pierwszy model Range Rovera z silnikiem V8 i Land Rover (Series III) z synchronizowaną skrzynią biegów, nowym wyglądem zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu oraz za nowymi częściami Land Rovera. 

Dzięki dobrym wynikom sprzedaży, w roku 1976 z fabryki w Brytanii wyjeżdża milionowy egzemplarz Land Rovera. Kolejne lata przynoszą dalszy rozwój firmy, wraz z wprowadzeniem nowych modeli, między innymi Discovery i Defender. Na przełomie lat 90 markę przejmuje niemieckie BMW, a wraz z nim, na rynku pojawia się nowy model Freelander, który miał być głównym konkurentem na rynku z samochodami takimi jak Toyota RAV4 oraz Honda CR-V – co mu się zresztą udaje. 

Firma w 2000 roku zostaje odsprzedana przez BMW koncernowi Ford, a niespełna osiem lat później znów zmienia właściciela na indyjski koncern Tata.

Auto części Land Rover oferowane przez sklep internetowy iParts.pl to przede wszystkim najwyższa jakość gwarantowana przez producenta, komfort użytkowania, wysoka wytrzymałość oraz bezpieczeństwo użytkowania w najniższej cenie na rynku.

Jeśli szukasz wysokojakościowych części do Land Rovera, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim ponad 2 miliony części i akcesoriów w najniższej cenie na rynku. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz dopuścić do tego, by Twoje samochód stał bezczynnie z powodu usterki - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Land Rovera w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe