Wybierz model samochodu marki Daihatsu

Pełna oferta części do Daihatsu

Daihatsu to japoński koncern motoryzacyjny założony w 1907 roku, co czyni go jednym z najstarszych producentów w kraju "Kwitnącej Wiśni". Pierwsze samochody z fabryk Daihatsu wyjechały dość późno, bo w 1960 roku – był to model Hijet. Wcześniej Japończycy zajmowali się produkcją trójkołowców, samochodów ciężarowych oraz silników spalinowych. W 1964 Daihatsu zaprezentowało kolejny, rewolucyjny model – Compagno Berlina, pod maską którego pracował silnik o pojemności 800 ccm i mocy 41 KM. Co ciekawe – był to pierwszy japoński samochód w historii, który był oferowany także na rynkach europejskich. W 1967 roku udziałami w koncernie zainteresowała się Toyota, przejmując 16,8% akcji. W dalszych latach szczególnym powodzeniem u kierowców cieszyły się takie modele jak Charade, Rocky, 850 oraz Coure. Na polskim rynku motoryzacyjnym Daihatsu zadebiutowało w 2009 roku. 

Szukasz auto części do Daihatsu? Sprawdź ofertę iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe