Wybierz model samochodu marki Suzuki

Tylko nowe i oryginalne części do Suzuki

W roku 1909 Michio Suzuki założył w Hamamatsu fabrykę urządzeń tkackich, której rozwój był bardzo szybki i przynoszący duże zyski. Dzięki tej rosnącej progresji w roku 1920 staje się spółką o nazwie Suzuki Loom Works. Pierwsze próby zbudowania pojazdu miały miejsce jeszcze przed II wojną światową. Po wielu namysłach Michio uznał, że musi poszerzyć zakres swojej produkcji i wprowadzić coś nowego, coś co pozwoli mu wypłynąć na szersze wody. Pomysłem tym był oczywiście samochód. 

Niestety z powodu wybuchu wojny, wszystkie japońskie fabryki zostały nastawione na produkcję dla wojsk. Po zakończeniu wojny wizja budowy samochodów niestety wygasła, a Pan Suzuki postanowił ponownie skupić się na bardzo opłacalnym przemyśle tkackim. Jednak po upływie kilku lat Michio ponownie dostał natchnienia tworzenia pojazdów - jednak pierwszy pojazd wyprodukowany przez Suzuki nie był wcale samochodem - był to motorower o nazwie Power Free, który napędzał dwusuwowy silnik o pojemności 36 cm3. 

Po dwóch latach od wypuszczenia motoroweru, firma przeszła transformację przekształcając się w Suzuki Motor Co. oraz dając początek produkcji samochodów marki Suzuki. Pierwszym z nich pojawił się w roku 1955 był model Suzulight, który był przednionapędowym samochodem, napędzany dwusuwowym silnikiem o pojemności 360 cm i mocy 16 KM. Sześć lat od wyprodukowania samochodu osobowego, powstała pierwsza ciężarówka Suzuki nazwana Suzulight Carry. Samochody zyskały wielu wielbicieli wśród japońskiej społaczności, dając tym samym szansę na kolejną rozbudowę działalności marki. 

W roku 1970 do produkcji weszły również bardzo dobrze znane nam obecnie samochody terenowe marki Suzuki. Pierwszym z nich był model Jummy, którego produkcja jest kontynuowana do dzisiaj. Podobnie do wcześniejszych modeli, samochód ten również posiadał dwusuwowy silnik o pojemności 360 cm sześciennych i mocy 21 KM, jednak moc przenoszona była na cztery koła. Kolejnym modelem z napędem na wszystkie koła był Samurai, którego produkcja rozpoczęła się w 1982 roku. 

Dobra passa tworzenia samochodów terenowych pozwoliła stworzyć również bardzo znany modeli Suzuki Vitara. Pierwsza wersja owego modelu była produkowana od 1988 roku. Motor, który napędzał ową Vitarę to 1,6 litrowy silnik benzynowy i mocy 82 KM. W późniejszym czasie do sprzedaży dołączył również przedłużony model - Grand Vitara, w którym zastosowano innowacyjne części Suzuki. Kolejnymi i zarówno ostatnimi modelami z napędem na obydwie osie, były Suzuki Ignis (od 1998 roku), SX4 (od 2006) i XL-7 (od 2007 roku). Ostatni z nich był stworzony głównie z myślą o rynku Amerykańskim, a jego bazą była Grand Vitara. 

Od początku produkcji samochodów, Suzuki było również specjalistą w budowie niewielkich samochodów miejskich. Pierwszym z nich było Suzuki Alto, które zadebiutowało w 1979 roku. Rok 1983 był początkiem również popularnego obecnie modelu Swift. W momencie premiery samochodu, był on wyposażony w dwa silniki trzycylindrowe o pojemności 1 litra w wersjach 50 i 82-konnej. Od roku 1996 model ten występował również z napędem na wszystkie koła. W roku 1997 w Europie rozpoczęła się sprzedaż modelu Wagon R+. Wszystkie modele zyskały wielką popularność i rozgłos praktycznie na całym świecie. 

Suzuki to obecnie jedna z najpopularniejszych i wysoko cenionych japońskich marek samochodowych, która ma swoich zwolenników na całym świecie. Części samochodowe Suzuki oraz jednostki napędowe tych aut sprawiają, że japońskie samochody są niezwykle wytrzymałe oraz długowieczne. W sklepie internetowym iParts.pl znajdują się praktycznie wszystkie zamienne auto części Suzuki po bardzo atrakcyjnej cenie. Cały asortyment jest objęty gwarancją najwyższej jakości potwierdzoną przez producenta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Suzuki, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl.

Popularne modele:

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne