Wybierz model samochodu marki Dodge

Samochody marki Dodge

Samochody DodgeDodge swoje początki rozpoczął od produkcji zupełnie innych artykułów, niż tych z których jest obecnie znany. Były one związane z produkcją rowerów, którą rozpoczął jako firma Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory. Powstała ona w 1897 roku z ręki dwóch braci, Johna i Horace'a Dodge. Jednak na tym się nie skończyło, gdyż już kilka lat później, bo na przełomie 1989-1991 roku, rozpoczęła również produkcję precyzyjnie wykonanych łożysk, sprzedawanych głównie firmie Oldsmobile. 

Niedługo po zawarciu tej umowy, bracia zerwali ją na rzecz firmy Ford Motor Company, której byli współwłaścicielami przez pewien okres czasu. Niewątpliwie głównym impulsem było zawarcie współpracy z Henrym Fordem, któremu udzielili dość pokaźniej pożyczki w zamian za liczne udziały w firmie Ford. Okres ten był bardzo owocny dla braci, gdyż mieli oni zapewniony zbyt części montowanych do bardzo popularnego w owych czasach, Forda modelu T, dzięki czemu zyskała miano największego producenta części do samochodów. Zyski ze sprzedaży części pozwoliły firmie roku 1910 wybudowanie fabryki niedaleko Detroit, która początkowo montowała samochody Forda a później także i swoje modele. Właśnie w tym mieście powstaje obecnie prosperująca siedziba firmy. 

Kolejne lata przynoszą wiele zmian, związanych głównie z II wojną światową oraz śmiercią właścicieli Dodgea. Współpraca z armią amerykańską daje bardzo duże korzyści firmie, dzięki którym zyskuje ona miano największego producenta samochodów w Stanach Zjednoczonych, przekraczając liczbę najpierw miliona, a następnie 3 milionów wyprodukowanych samochodów. Po śmierci założycieli firmy, czyli braci Dodge zostaje ona sprzedana przez żonę jednego z nich. Najpierw znajduję się w rękach nowojorskiemu konsorcjum bankowego, a później Chlyslera, który zmienia jego nazwę na "Dodge". Jest on obecnym właścicielem marki. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla marki jest produkcja bardzo znanego silnika V8 Hemi.

Zastosowanie silnika Hemi oraz części Dodge do produkcji aut tej marki spowodowało, że samochody Dodge 11-krotnie zwyciężyły w prestiżowych wyścigach NASCAR oraz pobiły 196 rekordów prędkości na dnie jeziora Bonneville.

Jedną z ważniejszych dat jest rok 1966. Wtedy to powstał kultowy model Charger R/T, dający początek ery tzw. "Muscle Cars". Kolejne modele samochodów tego typu to Coronet R/T, Super Bee oraz Challanger. Innym bardzo znanym modelem jest produkowany do dnia dzisiejszego Dodge Viper, który miał nawet swój własny serial telewizyjny. Samochody te uzyskały miano kultowych i są bardzo chętnie kupowane mimo ich bardzo wysokiej ceny.

Części samochodowe Dodge są chętnie montowane przez kierowców we wszelkiego rodzaju samochodach sportowych głównie z powodu ich niezawodności, wytrzymałości oraz gwarancji bezpieczeństwa. Bogaty wachlarz auto części Dodge od najlepszych światowych producentów oferuje sklep internetowy iParts.pl. Oryginalne podzespoły oraz wysokiej klasy zamienniki dostępne są w sklepie do każdego modelu marki Dodge.

Jesteś zainteresowany kupnem części do Dodgea? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego samochodu w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne