Wybierz model samochodu marki Daewoo

Sprawdź ofertę części do Daewoo

Deawoo to południowokoreańska marka samochodów osobowych. Firma powstała w 1967 roku z inicjatywy Kim Woo-Junga. We wczesnych latach działalności Daewoo działało także w obszarze takich gałęzi przemysłu jak przemysł morski oraz elektronika. Samochody Daewoo początkowo były produkowane wyłącznie na terytorium Korei Południowej, a w latach późniejszych produkcję przeniesiono także na rynki europejskie, w tym do Polski. 

W naszym kraju samochody tej południowokoreańskiej marki tworzone były za pośrednictwem Daewoo Motors Polska z siedzibą w Lublinie – tu wytwarzano model Nexia oraz Daewoo-FSO, gdzie wytwarzano pozostałe, doskonale znane modele Daewoo – Espero, Matiza, Nubirę, Lanosa i Leganzę. W najlepszych latach działalności południowokoreański koncern był siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie. Niestety, problemy finansowe jakie końcem lat 90. dopadły Daewoo sprawiły, że w 1999 roku firma musiała ogłosić upadłość. 

Potrzebujesz części do Daewoo? Zadzwoń do naszych konsultantów, a przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę części do Twojego auta!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne