Wybierz model samochodu marki Lancia

Części do Lancia w atrakcyjnych cenach

Lancia to włoski koncern samochodowy założony w 1906 roku. Od 1969 roku wchodzi on w skład koncernu FIAT. Pierwszym samochodem, który trafił do został seryjnie wyprodukowany wraz z logiem Lancii był model Alfa opracowany w 1907 roku i produkowany przez dwa lata. Kolejne modele Lancii oznaczane były następnymi literami greckiego alfabetu – nieprzerwanie aż do 1930 roku. W dalszych latach alternatywnie Lancie oznaczane były także damskimi imionami. 

Lancia stanowiła niezwykle ważny element nie tylko dla włoskiej, ale dla światowej motoryzacji. Dowodem może być Lancia Delta – pierwsze takie auto na świecie z nadwoziem samonośnym i niezależnym zawieszeniem przednich kół. W tamtych czasach samochody marki Lancia uważane były jako samochody eleganckie i luksusowe. Po przejęciu firmy przez koncern FIAT produkcja została zwiększona z 40 tys. egzemplarzy w skali roku do 150-200 tys. Problemy koncernu pojawiły się początkiem lat 90., gdy najnowsza Delta nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem na rynku, jak tego oczekiwano. To był początek końca włoskiej marki. W 2014 roku FIAT ogłosił, że Lancia zostaje wycofana z wszystkich europejskich rynków, a zostaje dostępna wyłącznie we Włoszech. 

Potrzebujesz auto części do Lancii? Znajdziesz je w sklepie motoryzacyjnym iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw