Wybierz model samochodu marki Daewoo

Sprawdź ofertę części do Daewoo

Deawoo to południowokoreańska marka samochodów osobowych. Firma powstała w 1967 roku z inicjatywy Kim Woo-Junga. We wczesnych latach działalności Daewoo działało także w obszarze takich gałęzi przemysłu jak przemysł morski oraz elektronika. Samochody Daewoo początkowo były produkowane wyłącznie na terytorium Korei Południowej, a w latach późniejszych produkcję przeniesiono także na rynki europejskie, w tym do Polski. 

W naszym kraju samochody tej południowokoreańskiej marki tworzone były za pośrednictwem Daewoo Motors Polska z siedzibą w Lublinie – tu wytwarzano model Nexia oraz Daewoo-FSO, gdzie wytwarzano pozostałe, doskonale znane modele Daewoo – Espero, Matiza, Nubirę, Lanosa i Leganzę. W najlepszych latach działalności południowokoreański koncern był siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie. Niestety, problemy finansowe jakie końcem lat 90. dopadły Daewoo sprawiły, że w 1999 roku firma musiała ogłosić upadłość. 

Potrzebujesz części do Daewoo? Zadzwoń do naszych konsultantów, a przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę części do Twojego auta!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw