Cześci samochodowe do Audi A6 4B2, C5

Audi A6 C5 Avant to model A6 niemieckiego koncernu Audi z nadwoziem typu kombi, której produkcja i sprzedaż rozpoczęły się w 1998 roku. Samochód szybko zdobył serca sporej ilości kierowców i cieszył się sporą popularnością. W 2001 roku auto przeszło facelifting, który polegał na wprowadzeniu podwójnego grilla, pojawiły się również nowe reflektory z przodu i z tyłu, co w znacznym stopniu unowocześniło samochód. Zarówno lusterko po stronie kierowcy, jak i po stronie pasażera miały takie same wymiary (przed liftingiem lusterko znajdujące się po stronie pasażera było mniejsze). Dzięki temu liftingowi Audi A6 C5 Avant zyskało nieco sportowego charakteru. Wnętrze A6 jest przyjemne, przestronne i wszystko jest rozmieszczony w praktyczny sposób. 

Oferta silnikowa "A-szóstki" składała się z różnych jednostek napędowych zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Spośród oferty silników zasilanych benzyną dużym zainteresowaniem cieszył się motor o pojemności 1.8 o mocy 125 KM (a wersja z turbosprężarką generowała moc 150 lub 180 KM). Dużo pozytywnych opinii zbierał silnik o pojemności 2.4 litra i mocy 170 koni mechanicznych. Jednostki wysokoprężne są dużo bardziej ekonomiczne niż te napędzane benzyną. Silnik 1.9 TDI o mocy 110 koni mechanicznych jest jednym z najpopularniejszych diesli montowanych w Audi A6, a dla osób którym nie zależy na jak najniższym poziomie spalania niemiecki koncern proponuje odpowiednik 1.9 TDI generujący moc 130 KM. Kierowcy szukający czegoś więcej często decydowali się na wersję z silnikiem 2.5 TDI (180 KM). Wszystkie te wersje dostępne były z automatyczną bądź manualną skrzynią Tiptronic i Multitronic, pojawiły się również odmiany A6 C5 Avant z napędem na cztery koła. Do sprzedaży trafiła również odmiana Allroad, która posiadała zawieszenie o regulowanym prześwicie i silniki 2.5 TDI (180 KM) oraz 2.7 (250 KM). 

Produkcja Audi A6 C5 z nadwoziem typu kombi została zakończona w 2005 roku, kiedy to zaprezentowana została nowa generacja A6 C6. Nowa wersja popularnej „A-szóstki” jest dłuższa, sylwetka to połączenie sportowych, dynamicznych kształtów z elegancją i szykiem.

Posiadamy także ofertę do innych modeli Audi A6. Sprawdź części do Audi A6.

Klocki Hamulcowe w iParts.pl!

Klocki hamulcoweKlocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego pojazdu. Są one częścią hamulca tarczowego, który składa się z okładziny cierniowej współdziałającej z tarczą oraz jej metalową podstawą. ...

Sprawdź Klocki hamulcowe